Jan Patrman - profilový obrázek

Můj příběh

Moje cesta ke koučování a školení lidí je delší. Největší podíl na tom má téměř jistě moje rakovina. Měl jsem příležitost přemýšlet o svém životě a o tom, co od něho chci. Uvědomil jsem si, že chci být nezávislý a věnovat se věcem, které mě baví, dávají mi smysl a ve kterých jsem dobrý. Myslím si, že mám zajímavý životní příběh a chci se o něj podělit.

Chci ukázat lidem, že spokojenosti a úspěchu lze dosáhnou i se špatně rozdanými kartami. Když jsem byl malý, přehazovali si mě moji nejbližší jako balík. Vlastně do mých 9 let jsem téměř nevěděl, jak vypadá moje maminka. Kvůli této zkušenosti jsem si vytvořil spoustu traumat a vnitřních bolístek. Nevěřil jsem si, nevěřil jsem ve svoji hodnotu, i když to na venek mohlo vypadat jinak.

Se všemi těmito traumaty se mi podařilo docela dobře vyrovnat a zjistit, že můj názor má také cenu. Naučil jsem se nebát se projevit a jít si za svým cílem. Ve třetí třídě mě paní učitelka chtěla přeložit do zvláštní školy s tím, že jsem dyslektik, dysgrafik a nevím, co ještě. Ale na konci vysoké školy jsem měl možnost jít studovat Ph.D. na Harvard. Nakonec jsem vystudoval kybernetiku, ekonomii, koučink a psychoterapii.

Zvládl jsem se vypořádat s rakovinou. Vím, jaké to je být smířený s tím, že možná umřu, a říct mamce: „Tak asi mám umřít“. Podařilo se mi vybudovat 3 byznysy. Koučuju naše vrcholové sportovce, reprezentaci. Práce s nimi mi vyhovuje. Jsou to lidi, kteří chtějí vidět výsledky, nepotrpí si na řeči. A také věcí, že ni není zdarma a jsou připraveni na sobě pracovat. Zjistil jsem, že když se kombinuju psychoterapie a metody vrcholové, tak lze dosáhnout úžasných výsledků.

(toto je výňatek z rozhovoru pro časopis)

Kontakt

+420 608 850 400
jan@patrman.com