fbpx

Techniky slovní sebeobrany

Seznam videií o slovní sebeobraně

 1. Proč být suverenní v nepříjemných situacích + jak reagovat na hloupé poznámky a komentářem zklidníte vzteklého člověka
 2. Je cenné vědět, proč neumíte pohotově reagovat
 3. Braňte se slovnímu útoku protiútokem
 4. Nenechte sebou manipulovat
 5. Otestujte se jak umíte pohotově reagovat
 6. Jak reagovat na nepříměřenou kritiku
 7. Jak vtipně reagovat
 8. Co se naučíte na semináři slovní sebeobrany
 9. Proč neumíte pohotově reagovat?

 

Články o slovní sebeobraně

O čem je slovní sebeobrana?

Ne vždy vítězí ten nejsilnější argument. Naopak. Často se stává, že zvítězí DRZOST a OTRLOST. V takových případech se necháváme zaskočit a následně mlčíme. Navlékáme se do role oběti.

Schopnost pohotově a duchaplně reagovat je nesmírně důležitá. Hodí se nám v osobním a profesním životě. Díky ní se cítíme SEBEVĚDOMĚ  a SEBEJISTĚ

… více o slovní sebeobraně 

 

Nenechte sebou manipulovat

Když vás někdo vyzve k nějakému činu? Ptáte se sebe: „Je to v mém zájmu?“

„Franto řekni mi tři důvody, proč by jsi se měl stát vedoucím týmu zrovna ty?“ žádá majitel firmy pana Nováka. „Zaprvé mám na to kvalifikaci a zkušenosti s vedením menšího týmu, který podával nejlepší výsledky. Zadruhé jsem v tomto projektu od začátku a velmi dobře znám klienta a jeho požadavky. No … a zatřetí… asi bych z toho měl radost.“

… více o obraně proti manipulaci 

 

Právě proto

Většina z nás reaguje na námitky třemi způsoby.

 1. Snažíme se je popřít: „To vůbec není pravda.“
 2. Zlehčujeme námitku: „Nebuď takový pesimista.“
 3. Odsouváme ji na druhou kolej: „Určitě, zato (ale) jsme udělali …“

Ve všech případech říkáme druhému člověku: „Ty nemáš pravdu, správné je co tvrdím já.“ A často se stává, že napětí mezi vámi eskaluje.

… více o tom, jak přesvědčit 

 

Vhodný komentář zklidní situaci

Pokud si na vás někdo vylévá zlost, nemá cenu se s dotyčným hádat. Mnohem lepší řešení je zklidnit protivníka vhodně zvoleným komentářem.

Vůbec nemá smysl diskutovat s někým, kdo je v ráži a chce si vybít svůj hněv. A taktika, kdy člověk dělá, že neslyší, nelze provádět donekonečna.

Jakým komentářem tedy zastavit vůz plný urážek a výčitek?

… více o tom, jak zklidnit situaci 

 

Jak zvládat trapné situace

Vzpomínáte si na situace v životě, kdy jste se cítili trapně a zahanbeně? V tu chvíli jste si neuvědomovali, že vlastně nejde o žádnou tragédii.

Naučit se reagovat v trapných situacích je jedna z nejvíce praktických dovedností pro život.

… více o tom, jak zvládat trapné situace 

 

Máte pravdu

Místo abyste se obhajovali, tak svého protivníka podpoříte a výtku zveličíte. Tímto způsobem odzbrojíte protivníka a publikum ocení vaší sebeironii a bude stát na vaší straně.

Tato technika působí suverénně a je velmi účinná. Obzvláště v přítomnosti publika.

„Teda, Petře, ty jsi strašně vychrtlý,“ utrousí kolega směrem k Petrovi. „No to je fakt,“ souhlasí Petr, „přemýšlel jsem o tom si strčit sirky do uší, abych nepropadal kanálama.“

… více o technice máte pravdu 

Protiútok

Protiútokem vracíte soupeři jeho rány pod pás.

Winstonu Churchillovi se na jednom večírku dostalo nelichotivého komplimentu. Lady Astrová mu sdělila: „Kdybych byla vaší manželkou, podala bych vám jed.“ Churchill ihned zareagoval : „Kdybych byl vaším manželem, vzal bych si ho sám.“

… více o tom, jak vrace rány 

 

Pokud máte zájem se dozvědět víc, můžete se přihlásit na TRÉNINK slovní sebeobrany. Uslyšíte příklady a veškeré techniky si procvičíte.

NESLIBUJU …

… přál bych si, abych vám mohl říct, že po semináři budete bravurně zvládat jakoukoliv nepříjemnou situaci. Ale to bych vám lhal. Samotnému mi občas dojdou slova.

Po semináři by se dalo říct, že ti, kteří byli vždy hodní, takové tiché šedé myšky, zdivočí a víc se přiblíží sami k sobě.

Po absolvování semináře se vám dovednost reagovat zlepší tak o 30%. Když si po určité době projdete poznámky ze semináře nebo podíváte na web, zase se zlepšíte. Je to konstantní práce. Bohužel jsem ještě nevymyslel tabletku na to, jak se chovat pokaždé suverénně.

 

Udělejte si test osobnosti