fbpx

3 kroky k většímu kouzlu osobnosti, charisma

3 kroky k většímu kouzlu osobnosti, charisma

O kouzlu osobnosti si často myslíme, že je vlastní jen vyvoleným. Ve skutečnosti je ale charisma věc, které se můžete naučit.

Charisma bychom mohli přirovnat k úsměvu, kterého si všimneme v davu. K tomu přidejte schopnost být vřelý, přátelský, lidský, mít svůj názor a stát si za svým, odvahu stát se středem pozornosti, nechybějící pokoru, a máte charismatického člověka.
Lidé s kouzlem osobnosti mívají snazší život. Někdo má osobního kouzla více, jiný zase méně, ale být pro někoho výjimečným … to můžeme všichni.

1. Buďte jako děti

Pozorovali jste někdy malé děti, jak si vás získávají? Jsou bezprostřední, zapálené, nadšené a prožívají každou vteřinu. To v dospělosti už bohužel neumíme. Pracujeme na několika věcech najednou, a když s někým mluvíme, tak jsme často myšlenkami jinde.

Pokud se síla pozornosti, nadšení a okamžiku tříští, pak se tříští i vaše charisma. Naučit se prožívat „tady a teď“ se můžete naučit. Doporučuji začít tím, že se naučíte soustředit na svůj dech. Přečtěte si článek Žijte teď a tady. Nalaďte se na přítomnost. Váš život se stane bohatší!

(https://www.janpatrman.cz/zijte-ted-a-tady-naladte-se-na-pritomnost-vaz-zivot-se-stane-bohatsi/)

Když s někým mluvíte, dívejte se mu do očí a buďte mírně naklonění. To probudí váš zájem.

2. Naučte se používat svoji sílu

Sílou nemyslím fyzickou sílu, ale tu vnitřní, kterou možná necítíte, ale můžete ji v sobě probudit a posílit.

Během konverzace zaujměte pevný a uvolněný postoj, dělejte otevřená gesta, mějte uvolněná ramena. Tím vyšlete signál, že jste otevření a “v pohodě”. Pokud sedíte, tak seďte vzpřímeně, hlavu držte vzhůru, aby druhý vnímal, že se na věci dokážete podívat zpříma.

V rozhovoru buďte pozorní, abyste se naučili, kdy máte mluvit a kdy mlčet. Sebestřední mluvkové totiž nebývají oblíbení.

Když máte slovo, tak mluvte rozhodně a důsledně. Vaše slova by neměla nechávat ve vzduchu poletovat nejisté otazníky.

3. Hlavně buďte lidský

Lidskost je nejdůležitější ingredience, ale je současně nejtěžší se ji naučit. I přes všechny komunikační techniky je nejdůležitější zůstat přátelský, vstřícný a mít skutečný zájem. Jinak vše ostatní bude působit uměle a neupřímně.

Přátelští a vstřícní musíte být ale hlavně sami k sobě, měli byste sami sebe přijímat s vřelostí.

Když chcete být vřelí, ale nedaří se vám to, mějte připravený vzor vřelosti, který si v daný okamžik vybavíte. Může to být kdokoli, z koho jste vždy cítili lásku, zájem, klid a vyrovnanost. Když si vzpomenete na pocit, který ve vás takový člověk probouzel, tak vás tento pocit prostoupí, a vy ho dokážete předat dál. Schválně. Vyzkoušejte to.

Líbí se vám článek, sdílejte ho

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti