fbpx

3 kroky k většímu kouzlu osobnosti, charisma

3 kroky k většímu kouzlu osobnosti, charisma

O kouzlu osobnosti si často myslíme, že je vlastní jen vyvoleným. Ve skutečnosti je ale charisma věc, které se můžete naučit.

Charisma bychom mohli přirovnat k úsměvu, kterého si všimneme v davu. K tomu přidejte schopnost být vřelý, přátelský, lidský, mít svůj názor a stát si za svým, odvahu stát se středem pozornosti, nechybějící pokoru, a máte charismatického člověka.
Lidé s kouzlem osobnosti mívají snazší život. Někdo má osobního kouzla více, jiný zase méně, ale být pro někoho výjimečným … to můžeme všichni.

1. Buďte jako děti

Pozorovali jste někdy malé děti, jak si vás získávají? Jsou bezprostřední, zapálené, nadšené a prožívají každou vteřinu. To v dospělosti už bohužel neumíme. Pracujeme na několika věcech najednou, a když s někým mluvíme, tak jsme často myšlenkami jinde.

Pokud se síla pozornosti, nadšení a okamžiku tříští, pak se tříští i vaše charisma. Naučit se prožívat „tady a teď“ se můžete naučit. Doporučuji začít tím, že se naučíte soustředit na svůj dech. Přečtěte si článek Žijte teď a tady. Nalaďte se na přítomnost. Váš život se stane bohatší!

(https://www.janpatrman.cz/zijte-ted-a-tady-naladte-se-na-pritomnost-vaz-zivot-se-stane-bohatsi/)

Když s někým mluvíte, dívejte se mu do očí a buďte mírně naklonění. To probudí váš zájem.

2. Naučte se používat svoji sílu

Sílou nemyslím fyzickou sílu, ale tu vnitřní, kterou možná necítíte, ale můžete ji v sobě probudit a posílit.

Během konverzace zaujměte pevný a uvolněný postoj, dělejte otevřená gesta, mějte uvolněná ramena. Tím vyšlete signál, že jste otevření a “v pohodě”. Pokud sedíte, tak seďte vzpřímeně, hlavu držte vzhůru, aby druhý vnímal, že se na věci dokážete podívat zpříma.

V rozhovoru buďte pozorní, abyste se naučili, kdy máte mluvit a kdy mlčet. Sebestřední mluvkové totiž nebývají oblíbení.

Když máte slovo, tak mluvte rozhodně a důsledně. Vaše slova by neměla nechávat ve vzduchu poletovat nejisté otazníky.

3. Hlavně buďte lidský

Lidskost je nejdůležitější ingredience, ale je současně nejtěžší se ji naučit. I přes všechny komunikační techniky je nejdůležitější zůstat přátelský, vstřícný a mít skutečný zájem. Jinak vše ostatní bude působit uměle a neupřímně.

Přátelští a vstřícní musíte být ale hlavně sami k sobě, měli byste sami sebe přijímat s vřelostí.

Když chcete být vřelí, ale nedaří se vám to, mějte připravený vzor vřelosti, který si v daný okamžik vybavíte. Může to být kdokoli, z koho jste vždy cítili lásku, zájem, klid a vyrovnanost. Když si vzpomenete na pocit, který ve vás takový člověk probouzel, tak vás tento pocit prostoupí, a vy ho dokážete předat dál. Schválně. Vyzkoušejte to.

Líbí se vám článek, sdílejte ho

Udělejte si test osobnosti