7 věcí, které vás mohou brzdit

motivace, sebevědomí, osobní rozvoj, úspěch, sebehodnocení - 7 věcí, které vás mohou brzdit

Strach z nejistoty

Brzdit vás mohou vlastní emoce a pocity, které jsou reakcí na nejistotu a na strach ze změn. Oslabují vás katastrofické scénáře a představy, co všechno se může stát, oslabuje vás nejistota zaručeného výsledku. Je třeba si uvědomit, že většina věcí, o které se v životě pokoušíte, prostě nevyjde. Tak to prostě je. Nejdůležitější ale je to alespoň zkusit.

Nečekejte na to, co se bude dít

Můžete být s něčím nespokojeni, ale místo toho, abyste jednali, čekáte, co se bude dít, a vnitřně doufáte, že někdo přijde a spasí vás. Když něco chcete, vyspěte se a pak jděte a jednejte. Nečekejte na spásu, nečekejte, že se to vyřeší samo. Jděte šanci naproti.

Snaha být někým jiným

Lidé mají často sklon předstírat, že jsou dokonalí, vše umí, vědí, všude byli. Jsou prostě „in“. Taková přetvářka je však stojí veliké množství energie. Nikdo není dokonalý a jde jen o to naučit se přijímat hendikep a nedokonalost s pokorou a neztrácet svoji vnitřní energii snahou být úplně jiný. To je prostě nereálné a také nezdravé.

Obava z bolesti

Snad každý člověk preferuje jednoduché a příjemné věci před složitými a bolestivými. Avšak někdy je nutné udělat změnu, která vás bude bolet. Vybočte ze zažitého vzorce chování, vykročte do neznáma. Na začátku to může být nepříjemné, ale později budete rádi, že jste se odvážili.

Představa, že je třeba udělat radikální změnu

Ne vždy se musíte pouštět do radikálních či velkých změn. Někdy stačí udělat jen maličký krůček, který vás posune blíže k vaší spokojenosti. Drobnosti a jemnosti mají větší dopad než cokoliv jiného.

Špatný sebeobraz

Pokud budete přesvědčeni o tom, že si nezasloužíte nic dobrého nebo dokonce lepšího, než to, co máte právě teď, pak pravděpodobně nepožádáte ani o to, co skutečně chcete, a spokojíte se s tím, co se vám tolik nelíbí. A zřejmě také zůstanete navěky přešlapovat na jednom místě s myšlenkou, že „ono tam taky docela ujde“.

Nerovnováha mezi rozumem a pocity

Proto, abyste svůj život úspěšně změnili, musíte najít rovnováhu mezi vaším rozumem a pocity. Je důležité rozlišovat, kdy je třeba bojovat a kdy je lepší nechat věci být a následovat, co přijde.

 

Další články na téma motivace, sebevědomí, osobní rozvoj, úspěch, sebehodnocení.

A co si myslíte, že brzdí vás?

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti