fbpx

Bez bahna lotos nevykvete. Umění transformovat utrpení

Světoznámý buddhistický mnich a duchovní vůdce Thich Nhat Hanh se dělí o své znalosti a buddhistické učení s moderní civilizací tím, že jí ukazuje názorné příklady, se kterými se každý dokáže ztotožnit.

Kniha Bez bahna lotus nevykvete má dvě části. První se zabývá popisem podstaty utrpení a jak se s ním vyrovnat tím, že propojíme tělo a duši díky rozvinutí komunikace a empatie.

Jak už metafora v názvu naznačuje, kniha se snaží docílit symbiózy mezi utrpením a štěstím. Bez utrpení nemůžete zažít pocit štěstí stejně tak jako lotosy nevykvetou bez bahna. Tato kniha vás naučí, jak z utrpení přejít ke štěstí a pozitivně se z toho poučit. To se vám podaří, pokud utrpení dokážete čelit a přijmout ho.

Na celý tento proces musíte jít pomalu, být přítomný v daném okamžiku, své utrpení zcela vnímat, pochopit ho a přijmout. Každá kapitola obsahuje reálné příběhy, se kterými se čtenář ztotožní. Autor vám srozumitelným způsobem pomůže pochopit původ utrpení, nastíní reakce na utrpení a popíše, jak od něj dojít k vnitřnímu klidu.

Druhá část knihy přináší základní postupy pro dosažení pocitu štěstí. Najdeme v ní různé životní mantry, dýchací cvičení, meditace a relaxační techniky, které vám pomohou dosáhnout stavu vnitřního klidu. Tato kniha připomíná, že radost je možné prožít díky několika základním cvičením a změně přístupu k životu.

Kniha je velmi čtivá, ale v určitých částech se dost opakuje. Časté opakování mohlo být autorovým záměrem, aby danou věc čtenáři nikdy nezapomněli. Místy je to ale až příliš.

Nicméně kniha je skvělou volbou, pokud máte pocit, že se v utrpení nebo bolesti plácáte příliš dlouho.

 

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti