fbpx

Boží roční pááárty 2015

Motivace - Bozi rocni party 2015

Přeji vám spokojenost v roce 2015.

Spokojenost každého z nás nemusí vždy vycházet z toho, co máme, ale souvisí s tím, jak k životu a světu přistupujeme. Nejdůležitější ze všeho je náš postoj, natavení naší duše, a ne okolnosti a životní podmínky, ve kterých se nacházíme. Je mnoho lidí, o kterých bychom řekli, že šťastní být nemůžou, protože nemají práci, krásné bydlení a nemají ani spoustu peněz ani zdravé děti. A přesto tito lidé mohou být a často jsou vnitřně spokojení.

Jednou z nejdůležitějších věcí je vděčnost. Naučme se být vděční za svůj život, za to, co máme, za střechu nad hlavou, pod kterou se můžeme smát a užívat si naše blízké, za to, že můžeme chodit, že se sami o sebe dokážeme postarat.

Nemějte na sebe příliš vysoké nároky. Často si myslíme, že k životu potřebujeme spoustu věcí a netradičních zážitků. A pak se divíme, že neumíme žít jednoduše. Naložíme si takové břímě, že ho potom nemůžeme unést.

Chceme být perfektní. Toužíme být dokonalou matkou, otcem, chceme být dokonalí v tom, co děláme. Ale touha po dokonalosti nám brání se cítit dobře, užít si to, co děláme. A do života přeci patří propady a pády, protože právě ty z nás dělají lidi a ne mechanické stroje.

Pokud byste v nastávajícím roce, v roce 2015 rádi našli vnitřní klid a pokoj, možná to pro vás znamená, že musíte nechat některé věci odejít, pustit je a slevit ze svých nároků. Nestaňte se obětí slova „musím“.

Zahoďte občas technologie, které sice umí překonat vzdálenost, ale které nám berou blízkost.

Do roku 2015 vám přeji nadhled, odstup a smysl pro humor. Užijte si tu boží roční party 2015.

— honza

Udělejte si test osobnosti