fbpx

Chcete být efektivnější? Naučte se ovládat svou energii

Mnozí z nás proletí životem, aniž by se kdy zastavili: po dlouhém dni v práci přijdeme domů unavení a s pocitem, že v práci i osobním životě máme všeho nad hlavu. A ať děláme, co děláme, nikdy nemáme dost času, abychom stihli vše.

Energie, nikoliv čas, je základním zdrojem efektivity a dobrého výkonu. Bohužel si to velmi často neuvědomujeme. Jelikož má každý den jen 24 hodin, snažíme se o co největší optimalizaci času.

Čas samotný nám však nepomůže dosáhnout našich cílů. Potřebujeme také energii – bez ní nemůžeme podávat své nejlepší výkony, ať už si vyčleníme na dosažení toho, co chceme, jakékoli množství času.

Proto se nezaměřujme na optimalizaci svého časového harmonogramu, ale na zlepšení kvality a kvantity energie, kterou máme.

Jeden ze způsobů, jak efektivně spravovat svou energii a podávat lepší výkony, je pracovat méně a dělat si více přestávek.

Když se soustředíme jen na čas, mnoho z nás pracuje hodiny a hodiny bez jediné pauzy. To si vybírá svou daň na naší energii a jsme tak méně a méně produktivní.

Jen se zamyslete nad tím, jak se cítíte, když pracujete čtyři hodiny v kuse! Svěží a připravení se pustit dál do práce? To nejspíš ne. Spíš jste vysátí, a i když do sebe nalijete několik hrnků kávy, pořád se nedokážete soustředit a zůstat produktivní.

Snažte se tedy co nejvíce zvýšit svou energii (a tudíž i produktivitu) tím, že budete pracovat méně a dělat si více přestávek. To vám umožní dobít si baterky a vy zůstanete produktivní déle.

Tím, že se zaměříme na ovládání své energie spíše než na to, abychom do jediného dne vměstnali 48 hodin, budeme nejen efektivnější, ale budeme mít i více energie na svůj osobní život.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/budte-ve-forme/” target=”blank”]Přečtěte si Síla plného nasazení[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti