fbpx

Chcete být ostatním sympatičtější? Přečtěte si, jak na to!


Nejspíš už víte, že lidské bytosti jsou společenští tvorové, kteří těží z života v kolektivu a kterým prospívá, když tráví čas s dalšími lidmi. To ale neznamená, že je zdravé uzavřít se ve své sociální bublině a po zbytek života komunikovat jen s těmi několika přáteli v ní.

Naopak, abyste skutečně vytěžili ze svého společenského života maximum, je potřebné neustále poznávat nové lidi. Takové společenské chování přináší velké výhody: ti, kteří se snaží poznávat ostatní, se sami o sobě mnohem více dozvědí a dokonce žijí déle.

Když budete do svého sociálního kruhu zahrnovat neustále nové známé, vypěstujete si lepší komunikační dovednosti a naučíte se, jak se stát oblíbenými. A přestože velkou roli v kontaktu s ostatními hraje to, jak člověk vypadá, opravdu důležitá je skutečnost, jak se vedle vás ostatní cítí.

Oblíbení lidé jsou otevření, vstřícní a přátelští, vyzařuje z nich sebevědomí, upřímnost a důvěra – každá z těchto vlastností se dá natrénovat neustálým kontaktem s lidmi.

Fakt, že jste společenští, přináší samé výhody. Vědci navíc zjistili, že lidé bez dynamického společenského života mnohem pravděpodobněji onemocní a žijí kratší dobu.

V roce 1979 provedla doktorka Lisa Berkman z Harvardské školy lékařských věd studii, ve které zkoumala 7000 lidí ve věku od 35 do 65 let. Poté, co se jim devět let věnovala, vyhodnotila, že ti bez společenských vazeb nebo vazeb na komunitu, onemocněli třikrát častěji a dříve zemřeli.

Jenže seznamování není bohužel snadné. Většina lidí je navíc příliš vytížená na to, aby se mohli snažit navázat nové vztahy. A navíc – pokud toho druhého nezaujmeme během 90 vteřin, máme tendenci se úplně stáhnout. Pokud tedy chcete, aby vás lidé měli rádi, musíte to udělat správně hned od začátku – to je přesně to, co se naučíte v následujících řádcích.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/stante-se-oblibenym-do-devadesati-vterin/” target=”blank”]Přečtěte si Staňte se oblíbeným do devadesáti vteřin[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti