fbpx

Chcete mít více našetřeno? Proč jsou pro nás peníze tak důležité?

finanční plán na jednu stránku_blog
Základem každého úspěšného finančního plánu je odpověď na jednoduchou otázku: proč jsou pro mě peníze důležité? Než budete pokračovat ve čtení, na chvilku se zamyslete a odpověď si zapište na list papíru úplně nahoru. Vrátíte se k němu později.

Tato otázka vám pomůže uvědomit si, co má pro vás největší hodnotu, a vy tak budete schopni sestavit si finanční plán šitý na míru vašim potřebám.

Vzpomeňte si například, kdy jste byli naposledy u doktora. Lékař také nepředepisuje všem pacientům stejný lék. Nejprve se vás vyptává, aby zjistil příčinu potíží, a teprve poté určí správnou léčbu.

Stejně to funguje u finančních plánů. Když pochopíte, proč si vážíte peněz, získáte lepší náhled na vlastní finanční situaci a můžete začít s vhodnou „léčbou“.

Pokud třeba chcete našetřit na cestu kolem světa, bude váš finanční plán vypadat úplně jinak než plány někoho, kdo by si rád zajistil pohodlný důchod. Zatímco pro vás může být výhodné investovat do karavanu, jemu se vyplatí spíš solidní penzijní spoření.

Budete také moct lépe zhodnotit, jestli činnosti, které jsou pro vás časově nejnáročnější, odpovídají vašim nejdůležitějším hodnotám. Představte si například, že si peněz vážíte, protože vám dávají možnost trávit více času s rodinou.

Teď si ale představte, že rozjíždíte vlastní firmu a celý víkend trávíte na Twitteru, kde se snažíte získat více fanoušků a rozšířit povědomí o své značce. Sociální sítí jste pohlcení natolik, že přerušujete hovor se členy rodiny u večeře, abyste odpovídali na příspěvky a kontrolovali, jak se vašemu podnikání daří. Žijete pak opravdu podle svých hodnot?

Nyní se tedy rozhodněte, proč jsou pro vás peníze důležité, ať můžete začít formulovat cíle, jimiž se budou vaše finance do budoucna řídit.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/financni-plan-na-jednu-stranku/”]Přečtěte si Finanční plán na jednu stránku[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti