fbpx

Chcete si na něco našetřit? Poradíme vám, jak na to!

Každý měsíc posílejte alespoň nějaké peníze do investičního fondu.

Kde tedy na cestě k finančnímu zajištění začít?

První pravidlo je jednoduché: začněte si spořit, jinak se vaše situace nemůže změnit.

Šetření není nikdy jednoduché, ale zkuste se odpoutat od představy, že jde o nudnou nebo dokonce nepříjemnou činnost. Berte to tak, že posíláte peníze do svého fondu svobody, na jehož základě si vybudujete finanční nezávislost.

Fond finanční svobody je něco jako váš osobní bankomat, ze kterého si vždy můžete vybrat peníze. Na začátku jich tam nebudete mít moc, ale vaše zdroje se postupně navýší.

Je to podobné jako výšlap na vysokou horu. Zprvu se vám jde ztěžka a připadá vám, že se nikam neposouváte. Když ale dorazíte na vrchol, uvědomíte si, proč jste všechno to úsilí podstoupili.

Posílání úspor do fondu finanční svobody je zásadní, nesmíte proto přestat, ani když na tom zrovna s penězi nejste dvakrát dobře.

Vždy si můžete vyhradit částku, kterou odložíte na úspory. Musíte jít například opravdu o víkendu do restaurace? Nemůžete si radši objednat pizzu, nebo si uvařit doma? Najděte co nejvíc podobných ústupků a uvidíte, že dokážete ušetřit víc.

A díky kouzlu složeného úročení navíc zjistíte, že čím víc peněz uspoříte, tím větší výnos vám přinesou.

Vaším cílem by mělo být uspořit 10 procent měsíčního příjmu, ačkoliv to ze začátku nejspíš bude obtížné. I pokud dokážete ušetřit jen 5 procent nebo méně, pořád se vám to na úrocích vyplatí.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/penize-ovladnete-hru/” target=”blank”]Přečtete si Peníze[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti