fbpx

Dozadu, dopředu a sem

Každý prosinec uzavírám rok, který skončil. Dělám takový jednoduchý „uzavírací“ rituál, který mi pomáhá vstoupit do nového roku s maximální energií, dobrým pocitem a soustředěním.

Mnoho naší energie a potenciálu je uvězněno v našich přáních, tužbách, vzpomínkách a obavách. Je dobré mít přístup k těmto snům a vzpomínkám, ale je také důležité mít naše vědomí, energii k dispozici v současném okamžiku.

Navrhuji vám udělat si podobný rituál. U každého z níže uvedených kroků strávím 5 – 10 minut.

1. Sepište si všechny věci, které jste v tomto roce dokázali –  nezapomenutelné vzpomínky, věci, které přišly do vašeho života a za které jste vděční, úspěchy (i neúspěchy), kterých jste dosáhli (neúspěchy – protože, ty vás přiblížily o krok blíže k úspěchu).

Zřejmě budete překvapeni, co vše se stalo a přihodilo za posledních 12 měsíců (obzvláště pokud si říkáte, že jste nic nezvládli, nedokázali, jen jste ten rok přežili. Ale to už je samo o sobě úžasné).

2. Udělejte si seznam věcí, které už v životě nechcete a nepotřebujete – všichni máme v životě věci, které jsou už minulostí anebo se nám do života prostě nehodí a nechceme je. Mohou to být jak hmotné věci, zlozvyky, způsob myšlení nebo představy, které nás omezují nebo zraňují, ale také lidé, se kterými už nechceme trávit čas, nebo ti, kteří nám ubližují.

3. Zasněte se nad vaší budoucností – Co nového chcete vnést do svého života? Jaké byste chtěli mít vzpomínky? Čeho byste si chtěli užívat? Jaké nové dovednosti byste chtěli mít? Co byste chtěli dělat? Jací byste chtěli být?

Vše si sepište, nakreslete nebo nahrajte, abyste vaše sny NEZPOMNĚLI. Často se stává, že pokud si tyto věci nezaznamenáme, tak se jednoduše rozplynou.

4. Sepište si věci, které byste chtěli vnést do svého života v roce 2012 –  Jaké věci, zkušenosti, hodnoty, kvality nebo vlastnosti byste chtěli získat?

Chcete trávit více času se svou rodinou? Zhubnout?  Vydělávat více peněz? Trávit více času v přítomném okamžiku? Udělejte si seznam věcí, které chcete přitáhnout do svého života.

5. Vytvořte si seznam cílů pro nadcházející rok – Čeho byste chtěli dosáhnout? Co byste se chtěli naučit? Co byste chtěli získat? Koho byste rádi poznali?

Existuje spousta tvrzení a rad o stanovování cílů, ale není potřeba je všechny sepisovat.

Jedna věc je však naprosto zřejmá:

Máte mnohem větší šanci zasáhnout cíl, pokud víte, co to je.

Lidská neurologie je nastavená na hledání cílů a řešení – tím, že víte, kam míříte, získáváte podvědomí na svou stranu.

6. Rekapitulace – Projděte si list věcí, které jste v roce 2011 dokázali, a pogratulujte si. Vezměte si list č. 1 a dejte ho na levou stranu. Přečtěte si seznam věcí, které byste rádi nechali za sebou. Promiňte si chyby, které jste podle vašeho názoru udělali, a dejte list č. 2 také nalevo. Vezměte si list, který se týká vašich snů (list č. 3), a dejte si ho před sebe.  Projděte si list věcí, které byste rádi přitáhli do svého života, a dejte ho na pravou stranu. Přečtěte si list vašich cílů pro rok 2012 a také ho dejte napravo.

7. Seďte pár minut v klidu. Vnímejte všechny ty dobré pocity a myšlenky, které přicházejí, když myslíte na věci, kterých jste dosáhli. A začněte vnímat energii, která je uvězněná ve věcech, které chcete nechat jít, a sledujte, jak se začíná uvolňovat a vracet do vašeho těla.  Podívejte se na své sny a cíle – vaše energie je také svázána s těmito věcmi (spousta naší energie je svázána s našimi přáními a tužbami). Potom vraťte tuto energii do současného okamžiku. Všímejte si, jak se najednou začínáte cítit lépe, jak intenzivněji vnímáte své sny a cíle, když vaši energii přenesete do současnosti – tady a teď.

Mnoho naší energie a potenciálu je uvězněno v našich přáních, tužbách, vzpomínkách a obavách. Je dobré mít přístup k těmto snům a vzpomínkám, ale je také důležité mít naše vědomí, energii k dispozici v současném okamžiku.

Dovolte sami sobě být naprosto v tomto přítomném okamžiku. Uvědomte si fakt, že všech vašich úspěchů a aktivit v minulém roce jste dosáhli v přítomnosti, která už byla. Uvědomte si, že všechny vaše sny a budoucí úspěchy se stanou v přítomnosti, která teprve přijde. Opravdu se vžijte do současného okamžiku – buďte tady a teď.

Mějte inspirující rok 2012

Honza

Udělejte si test osobnosti