fbpx

Expertka na produktivitu, která pracuje v samotném Googlu: Jak mít ještě produktivnější den

Všichni chceme být produktivní, zvláště když se blíží termíny, nebo když některé děti stále nenastoupily do škol a učí se doma. V záplavě povinností a vlivem stresu se můžeme snadno ztratit a místo produktivity dělat přesný opak.

Slyšeli jste už někdy „Kdybych měl porazit strom během šesti hodin, první čtyři si budu brousit sekyru“? Někdy je lepší se na chvíli zastavit a promyslet si, co chceme přesně udělat. Určit si priority.

Jenže jak na to? V tom poradí Laura Mae Martinová, expertka na produktivitu, kterou si najímá samotný Google.

Určete si priority. Všemu ostatnímu řekněte NE

Pořiďte si notýsek, papírový diář, nebo plně ovládněte ten v telefonu. Na začátku každého měsíce si určete priority, kterým se budete dané období věnovat. S koncem prázdnin a tím pádem volnějšího období se to akorát hodí. Až budete chtít něco udělat, zkontrolujte si, zda činnost zapadá do priorit daného měsíce. Pokud ne, odmítněte.

Cvičte a naučte se říkat ne bez uzardění a tak často, jak potřebujete. Jen tak budete schopni dotáhnout do konce věci, na kterých vám skutečně záleží.

Buďte každý den alespoň třicet minut o samotě

Martinová si dopřává samotářskou půlhodinu každé ráno před začátkem práce. Naordinujte si tu svou, kam potřebujete, ale mějte ji. Pointa je zklidnit mysl a připravit ji na další pracovní den. S jasným myšlením se vám bude mnohem lépe přemýšlet a budete rychlejší.

Během této půlhodiny si čtěte, dejte si drink nebo kávu, zahrajte si na hudební nástroj, jen tak meditujte. Záleží jen na vás, co vám vyhovuje. Udělejte z těchto třiceti minut sami pro sebe pravidelnou záležitost.

Zamyslete se, co vás činí produktivními a přidejte do svého životního plánu

Každého nabudí něco jiného. Někdo potřebuje extrémní sporty, někdo jiný den proležený u televize. Výsledkem je, že si odpočinete, naberete energii a natěšíte se znovu skočit do práce. Může vás to i inspirovat, takže ještě čtyři dny potom sršíte nápady a kreativitou.

Cílem života není každý den pracovat a nikdy si neodpočinout. Právě odpočinek je důležitou součástí vaší pracovní etiky. Takže si pravidelně dopřávejte svůj odpočinkový den a nezanedbávejte ho. Jakmile pak pracujete, máte energii a hlavně se soustředíte, nic vám neodvádí myšlenky a nebrzdí vás touha se na všechno vykašlat.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti