„I-did“ list: Osvojte si alternativu k to-do seznamům, pište si zvládnuté úkoly

Nekonečné seznamy úkolů a toho, co je třeba za den stihnout, mohou být doslova zdrcující. Také vás spíše stresují, než aby pomáhaly? Vyzkoušejte alternativu, tedy jejich přesný opak. Veďte si „I-did“ list, co jste už dokončili. Sepisujte jej průběžně přes den s každým hotovým úkolem a večer se k němu vraťte.

„I-did“ list

Začněte si sepisovat už zvládnuté úkoly. Je na vás, jakou metodu zvolíte. Tužku a papír, poznámky v telefonu, nebo třeba mail, který na konci dne pošlete sami sobě. Pointa je v tom, abyste mohli zvětšující se seznam stihnutých povinností sledovat. Každá přidaná položka vám totiž dá chuť k další práci. Podle výzkumů je účinnější sledovat zvětšující se seznam zvládnutých úkolů než snažit se krátit ten povinný. Čím delší váš seznam úspěchů bude, tím víc se vám bude chtít ho ještě prodloužit.

Vůbec se neomezujte, co se týče činností! Dopsali jste dokument? Na seznam. Odepsali jste na důležitý e-mail? Taky to tam patří. Objednali jste se k doktorovi, našli klientu v mapách cestu k restauraci, delegovali jste projekt dalšímu oddělení? Nezáleží, jako moc bezvýznamná se vám činnost zdá, připište ji do svého „I-did“ listu.

Malá vítězství

Metoda malých vítězství funguje. Pro všechny velké a veledůležité projekty zapomínáme, že i ten největší se skládá z jednotlivých kroků. Pokud se chcete v práci posouvat, nesmíte zapomenout, co se vám daří. Jinak snadno podlehnete pocitu, že nic nestíháte. „I-did“ seznam vám snadno ukáže, že v zaměstnání jste produktivní a stále se posouváte. Buďte na sebe pyšní a bude se vám chtít do práce i další den.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti