fbpx

Investujte do věcí, se kterými trávíte nejvíce času

Peníze navíc jsou příjemné. Většinou je také investujeme do dovolené nebo luxusní večeře, místo abychom je uspořili. Ale než se vypravíte do nejbližší cestovní kanceláře, zamyslete se nad následujícími otázkami:

Kde trávím nejvíce času?

Většina z nás to má podobně. 8,5 hodiny jsme v práci, v průměru 7 hodin spíme a zbylých 8,5 hodin trávíme se svými blízkými a koníčky. A nezapomínejte, že do těch „volných“ hodin musíte vecpat také uklízení, nákupy a podobné povinnosti.

Nabízí se tedy otázka: Není lepší peníze navíc investovat do věcí, se kterými trávíme nejvíce času?

Exotická dovolená zní na sociálních sítích lépe než nový pracovní počítač nebo kancelářská židle. Jenže na té kancelářské židli sedíte celou třetinu dne. A na dovolené si sice odpočinete, jenže dva týdny v roce vašim zádům nenahradí sezení na staré rozviklané židli 8,5 hodiny denně, pět dní v týdnu, 241 dní v roce.

Na kolik to vyjde?

Řekněme, že chcete rozpočítat, na kolik vás vyjde jedna hodina sezení na nové židli. Vezměme opravdu kvalitní, tak za 10 tisíc. Minus oběd, trávíte na ní 8 hodin denně a to oněch 241 dní (počet pracovních dní v roce 2020 bez oněch 10 dní dovolené). Za rok vás jedna hodina sezení vyjde něco málo přes 5 korun.

Stejných 10 tisíc investujete do dovolené, kde budete celkem 14 dní. Z toho jsou dva dny cesta a řekněme, že 8 hodin spíte, takže z toho stejně nemáte nic. Každá hodina dovolené vás pak přijde na 52 korun! Už vidíte ten rozdíl?

Neodkládám investici jen proto, že s ní nikoho neohromím?

Nové pneumatiky na auto, které používám pro podnikání, ani pracovní notebook nejsou tak atraktivní jako super hodinky nebo značková kabelka. Z dlouhodobého hlediska, jak zdravotního, tak finančního, se vám ale vyplatí mnohem víc.

Než příště do něčeho investujete, sami sebe se zeptejte, zda neodkládáte důležitější a užitečnější koupi. Udělat si radost je důležité. Opravdu dlouhodobě je ale významnější praktická než emoční koupě.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti