fbpx

Jak dosáhnout svobody a pracovat odkudkoli?

Jak dosáhnout svobody a pracovat odkudkoli

I jako zaměstnanec můžete žít jako novodobý bohatý.

Život novodobých bohatých by se dal specifikovat hlavně tím, že mohou pracovat odkudkoli. To znamená, že se vzdáte života kancelářského otroka.

Ovšem ne každý se na to cítí. Dobrou zprávou je, že i jako zaměstnanec můžete procestovat svět. Prostě se snažte dosáhnout co největší svobody v rámci toho, co vám práce v kanceláři nabízí.

A jak toho dosáhnete? Nejdříve se musíte stát nepostradatelným. Ať do vás firma investuje, posílá vás na školení a udělá z vás odborníka, kterého si nemůže nechat utéct.

Až budete nepostradatelní, začněte svému šéfovi předhazovat možnost práce na dálku. Ať už z domova nebo odkudkoli ve světě.

Snažte se, aby přechod na práci na dálku byl naprosto hladký, protože většině manažerů se ten nápad nebude moc zamlouvat. Zkuste tedy na začátek navrhnout zkušební období, například že budete po několik týdnů pracovat z domova jen jednou týdně. Po tomto období se sejděte se šéfem a proberte, jak to šlo.

Během následujících týdnů se snažte prokázat, že z domova toho uděláte mnohem více. To byste i měli, protože vás tam bude rozptylovat méně věcí než v kanceláři, a navíc ušetříte čas strávený dojížděním, tlacháním s kolegy nebo chozením na zbytečné meetingy. Za stejnou dobu, jakou byste strávili v kanceláři, toho tedy uděláte mnohem víc.

A až o tom přesvědčíte i šéfa, pomalu začněte práci z domova rozšiřovat, až jednoho dne přestanete do kanceláře chodit úplně.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/ctyrhodinovy-pracovni-tyden/” target=”blank”]Přečtěte si Čtyřhodinový pracovní týden[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti