fbpx

Jak přeprogramovat podvědomí, abyste dosáhli, čeho chcete?

Naše podvědomí je jen mnohem mocnější, než bychom věřili. Může nám všechno umožnit, ale také ve všem zabránit.

Naše podvědomí je milionkrát silnější než naše vědomí. Je zřejmé, že vůle a ego jsou silné a účinné nástroje, ale proč nevyužít prostředků, které jsou mnohem silnější a intenzivnější?

Pokud se nám nedaří dosáhnout něčeho, o co usilujeme, je možné, že v podvědomí máme uloženou zkušenost, blok, který nám v tom zabraňuje, a to proto, aby nás ochránil.

Navštívila mne klientka s tím, že se jí dlouhodobě nedaří zvýšit úspěch v podnikání a že má tušení, že má nějaký vnitřní blok, , který jí brání v úspěchu.

Ukázalo se, že v minulosti již byla velmi úspěšná. Ale v tomto období pracovala až 12 hodin denně, neměla čas na rodinu, kamarády a své zájmy, byla bez energie a vyčerpaná. Tato životní zkušenost jí bránila, aby její byznys byl úspěšný. Obávala se, že by se tato zkušenost mohla opakovat.

Jak postupovat, pokud máte vnitřní blok, který vám brání dosáhnout toho, po čem vědomě toužíte.

1. krok – buďte pokorní

Tato zkušenost se vás jen snaží ochránit. Je v ní skrytá moudrost, a proto je potřeba ji uznat. Říct jí: „Vím o tobě.“

2. krok – povídejte si s podvědomím

Zeptejte se svého podvědomí: „Proč mi bráníš v úspěchu?“. Udělejte si specifickou představu o tom, čeho se bojí. Zřejmě odpoví něco ve stylu: „Jen se tě snažím ochránit. Nechci, abys byla zase vyčerpaná, nervózní a v napětí jako tehdy“.

3. krok – učiňte slib

Slibte sami sobě a svému nevědomí, že předchozí zkušenost se už nebude opakovat, že už nedopustíte, abyste byla vyčerpaná a nemocná. Tento krok vás zbaví vnitřního napětí.

4. krok – najděte pozitivní příklady

Najděte příklady ve svém životě, okolí nebo třeba i ve filmech, kde jsou lidé vlastnící úspěšný byznys svobodnější, mají časovou volnost, více prostoru pro sebe, své zájmy a rodinu.

5. krok – upevněte tuto představu

Vytvořte si afirmace nebo vizualizace k tomu, abyste upevnili tuto představu. Upevnění vám bude připomínat, kam kráčíte, čeho chcete dosáhnout, co získáte.

 

Co je smyslem?

Smyslem těchto kroků je uvolnit tenzi, která ve vás vytváří napětí, a uvolnit prostor pro chování, které je pro vás bezpečné. Zvětšením tohoto prostoru budete moci získat nové zkušenosti, nové vzorce chování.

 

Co si myslíte o této technice? Napište mi to prosím do komentářů!

Udělejte si test osobnosti