fbpx

Jednoduchý zvyk, jak dodělat jakoukoli práci

Každého v životě potkají chvíle, kdy má pocit, že hora úkolů je nepřekonatelná. Máte dojem, že nemáte šanci všechno stihnout? Vyzkoušejte zcela jednoduchý trik na organizaci.

Sepište si, co musíte udělat

Napište skutečně všechno. Ne pouze jednoduchý seznam o třech položkách, vypište i věci, které je potřeba dodělat do konce, nebo s nimi někam pohnout.

Každému úkolu přidělte časový horizont: jak dlouho bude trvat

Nastavte každé položce na seznamu ideální čas. Nepodceňujte ji ani nenadsazujte, tedy nedávejte si příliš málo ani mnoho času. Snažte se odhadnout reálnou dobu.

Nastavte minutku a do toho!

Jak přijde na řadu jedna položka, nastavte si časovač přesně na tu dobu, kterou jste si určili. Pokud skončíte dříve, je to jedině dobře. Ale nepřetahujte. Nestihli jste? Přesuňte úkol na konec seznamu a příště si lépe rozmyslete, kolik na něj potřebujete času. Stejně tak, pokud vám zbude třetina a více času!

Výhody tohoto systému:

Časový limit vám stanoví hranice. Nebudete nad úkoly sedět zbytečně dlouho a zároveň je minutka dobrý hnací motor. Když vidíte, že vám na úkol zbývá třeba 30 minut, budete ho podvědomě chtít splnit ještě dřív. A celý seznam tak následně „zlikvidovat“ co nejdříve.

A zejména, seznam a časový limit způsobí, že se soustředíte pouze na daný úkol.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti