fbpx

Každý den, každá minuta, každá vteřina je jedinečná a nebude se nikdy opakovat

Každý den každá minuta je jedinečná nebude se opakova - blog post

 

Petr otevřel šuplík od komody své manželky a vyndal krásně zabalený balíček. Byl to dárkový balíček a v něm bylo nádherné dámské spodní prádlo. Balíček rozbalil a smutně si prádlo prohlédl. “To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v Paříži. Bylo to asi před 8 lety. Nikdy si ho neoblékla. Chtěla si ho obléct při zvláštní příležitosti. Myslím, že je ten pravý okamžik”.

Hedvábné prádlo přidal k ostatním věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Petrova žena před 3 dny zemřela.

Pak se obrátil k Janě a řekl: “Neodkládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je jedinečný.”

Petrova slova změnila její život. Dnes více čte a méně uklízí. Sedne si na terasu, kochá se přírodou a ignoruje plevel, který roste na zahradě. Tráví více času s rodinou, s přáteli a méně pracuje přes čas.

Uvědomila si, že život je sbírka zkušeností. Už si nic neschovává na později. Denně používá křišťálové skleničky. Ráda si oblékne své nejlepší šaty a použije drahý parfém, i když jde jen do krámu a taky už se méně nechá omezovat svým strachem.

Co by dělala Petrova žena, kdyby věděla, že zítra zemře? “To zítra”, které bereme jako samozřejmost. Asi by zavolala své rodině a přátelům a řekla jim, že je má ráda. Pár lidem by se asi omluvila a odpustila by těm, kteří jí ublížili. Možná by zašla do oblíbené restaurace nebo na místo, které má ráda.
Jak byste prožili tyto svátky, kdybyste věděli, že jsou vaše poslední? Stresovali byste se prací, věcmi, které jste nestihli, nebo tím, že některé věci nejsou tak, jak si přejete?

Pro lidi, kteří si uvědomují, že tyto Vánoce možná budou jejich poslední, to jsou vždy nejkrásnější Vánoce, které kdy měli. S vědomím, že to budou poslední Vánoce, udělají vše pro to, aby to byly právě ty nejkrásnější Vánoce.

Každý den, každá minuta, každá vteřina je jedinečná a nebude se nikdy opakovat.

Vychutnejte si tyto svátky v roce 2013, protože se už nikdy nebudou opakovat.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti