fbpx

Kdy máte naslouchat intuici?

Kdy máte naslouchat intuici?

Nejdříve je třeba si říci, co je to intuice.

Intuice je duchovní schopnost, která nám ukazuje na výsledek, nejlepší řešení, cestu, kterou se máme vydat. Nicméně řešení nevysvětluje, nezdůvodňuje výčtem logických argumentů. Výsledek tudíž nepřichází v podobě myšlenek ale v podobě pocitů, pro které nemáme vysvětlení.

… když jde o něco, s čím už máte zkušenost. Intuice je obdoba odbornosti. Jestliže od malička děláte nějaký sport nebo hrajete nějakou hru, tak na hřišti poslouchejte svůj instinkt, a ne rady nějakého chytráka, který stojí stranou a pokřikuje na vás.

Když profesionální sportovci příliš racionalizují a přemýšlejí, tak často pohoří. U těch nejlepších sportovců často můžeme slyšet, že hrají přirozeně a instinktivně. Dokáží se napojit na svoje tělo, na soupeře a na duši hry. Právě vysokou vnímavostí se od ostatních odlišují ti nejlepší z nejlepších.

… když jde o vaše zdraví. Ten, kdo dokáže naslouchat svému tělu a vnímat ho, předejde mnohým zdravotním komplikacím. Stává se, že máte zdravotní potíže a lékař vás odbyde slovy: “To není nic vážného. O nic nejde.” Nicméně váš vnitřní neklid přetrvává a něco vám říká, že byste to neměli nechat jen tak být. V takové situaci následujte své pocity. Mají totiž jistě své opodstatnění. Nepřehlížejte je.

… když jde o velikou a zásadní investici, jako je například dům, byt, pozemek nebo auto. Mnohokrát se potvrdilo, že v investování jsou úspěšnější ti, kteří víc než analýzu následují svůj instinkt. Jedním z nejúspěšnějších investorů je George Soros, který se rozhodoval podle svého pocitu v zádech. Intuice je nejlepší poradce i při výběru nábytku či partnera.

… když vás bezdůvodně rozbolí břicho. Tím vám tělo dává signál, že tady něco nesedí, že byste měli znovu zvážit své rozhodnutí, chování. Je také možné, že tělo se vám snaží naznačit, že se řítíte do nebezpečné situace. Pro racionální skeptiky to může znít jako přitažené za vlasy, ale životní příběhy jsou plné takových situací, kdy se dotyční díky neobvyklému pocitu v břiše vyhnuli loupeži, násilí nebo životu nebezpečné situaci.

Líbí se vám článek, sdílejte ho

 

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti