fbpx

Kolik peněz si zasloužíte?

 

Jak vydělat peníze, bohatství - Kolik peněz si zasloužíte?Peníze, peníze a zase ty peníze. Proč jsou peníze v dnešní době tak důležité? Proč se kvůli nim celý život dřete, a přesto máte neustále pocit, že jich není nikdy dost? Vadí vám, že nedostáváte pravidelně přidáno? Proč má váš kolega mnohem více peněz než vy, když vy jste podstatně chytřejší a šikovnější? Zdá se vám to být nespravedlivé? Možná je, jenže chyba není ve vašem osudu, nýbrž ve vás a v tom, jak se k finančnímu světu stavíte!

 

Je to v hlavě

Názor na peníze má každý z nás jiný. Člověk, který je úplně bez peněz, bude tvrdit, že peníze kazí charakter člověka, že smrdí či že přinášejí utrpení a zkázu. Boháči budou tvrdit, že peníze jsou pro život důležité a čím více jich budete mít, tím lépe vám bude. A co proslulé ženy „zlatokopky“? Jak ty by se asi k penězům vyjádřily?Nejspíše tak, že peníze mají vydělávat zásadně muži, jelikož ženy jsou předurčeny především k tomu, aby je pak utrácely.

Nejen, že se názory na peníze jako takové liší, liší se podstatně i stav účtu výše zmiňovaných skupin. Chudák nebude mít na účtu nic, boháčovo konto bude praskat ve švech a zlatokopka, ta bude umět peníze rychle získat a také pěkně rychle utratit.

O tom, kolik peněz si dokážete vydělat, nerozhoduje ani tak počet titulů před či za vaším jménem, vaše pracovitost ani váš osud. Není to ani o tom, kdo se v práci jak nadře, kolik přesčasů v práci strávíte, ani o tom, jaké postavení ve firmě máte. O tom, kolik vyděláváte, rozhodujete jen vy a vaše finanční naprogramování.

Finanční naprogramování

Hlavní problém vidím v tom, že lidé neznají své finanční naprogramování, neznají zákonitosti peněz. A právě to je klíčem k vašemu úspěchu.

Finanční naprogramování máte ve své hlavě. Podvědomě se totiž chováte podle zažitých vzorců. Rodiče nás vedou k tomu, že bez práce nejsou koláče a že peníze na stromě nerostou. Následkem toho jsme vychováváni k tomu, že musíme pracovat, abychom měli z čeho žít. Lidé si často myslí, že když vynaloží maximální pracovní úsilí, že zaručeně zbohatnou. Jenže časem zjistí, že ať dřou nebo se v práci flákají, s penězi jsou na tom pořád stejně. Zbohatnout se jim nedaří. Tyto zažité vzorce v sobě máme asi všichni. To, že se dá snadno žít i bez dřiny a úmoru, už má zakódované ve svém podvědomí málokdo.

Test vnitřní finanční hodnoty

Pojďme vyzkoušet, jak jste na tom vy. Udělejte si jednoduchý test. Napište si na papírek několik výší mzdy. Dejme tomu od 10000 Kč, třeba do 100000 Kč. Ke každé výši platu přiřaďte nějakou hodnotu, dle toho, kolik si myslíte, že byste měli v budoucnu vydělávat. Neberte nyní ohled na výši vaší současné výplaty, ale na to, jakou reálnou výplatu byste si v budoucnu představovali. Jednička znamená nejnižší hodnocení, desítka naopak nejvyšší. Pokud nejvyšší hodnocení dostal například lísteček s 35000 Kč, máte v sobě naprogramováno, že 35 000 je nejvyšší částka, kterou si zasloužíte. Kde jste napsali číslo deset, tam se chcete dostat, a jednoho dne se vám to zřejmě podaří.

Proč jste ale nenapsali třeba 40 000 Kč nebo 50000 Kč? Protože většina osob si nevědomě věří, že na víc než 35.000 Kč nemá. Většina lidí se k vyššímu platu nedostane jen proto, že si myslí, že na to nemá.

V takovém případě je zapotřebí přenastavit vaše myšlení a finanční naprogramování. Pokud v sobě tento zažitý blok odbouráte, vytvoříte tím prostor pro nové informace a posunete se o kus blíže bohatství.

 

A co vaše finanční naprogramování? Myslíte si, že by jste mohli žít snadno, bez dřiny a úmoru?

Další články na téma jak vydělat peníze, bohatství

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti