fbpx

Koma po obědě

Znáte ten pocit, kdy se po velkém obědě svalíte na židli v kanceláři? Ať se snažíte jakkoli, ta porce těstovin vám leží v žaludku, otupuje vaši mysl, nemůžete se soustředit a z takového skoro kómatového stavu se dostanete až kolem čtvrté odpoledne.

Dobrá zpráva je: nejste v tom sami. Průzkumy ukazují, že se s tímto odpoledním úbytkem energie a dobré nálady potýkají lidé po celém světě.

Špatná zpráva je, že tato poobědová kómata mají vážné následky.

Když se vám den vleče, děláte více chyb

Výzkumy ukázaly, že odpolední pokles aktivity nastává i u zaměstnanců nemocnic, kde se úroveň poskytované péče s přibývajícími hodinami snižuje. V 9:00 je jen 1% šance, že se lékař dopustí chyby, ale v 16:00 už je tato šance více než čtyřnásobná a to 4,2%.

Lékařští pracovníci si navíc odpoledne myjí ruce o 38 % méně, než by měli, což přispívá k tomu, že jen v amerických nemocnicích se ročně vyskytne až 600.000 infekcí, kterým by se dostatečnou hygienou dalo předejít.

Naštěstí známe účinnou zbraň pro boj s touto odpolední nedbalostí: dělejte si přestávky.

Poté, co zaměstnanci nemocnice v Michiganu zavedli pauzu před každou operací, zlepšila se kvalita jejich péče, což se odrazilo v lepších statistikách a menším množství stížností.

Z toho tedy vyplývá, že jestliže máte na odpoledne naplánovanou důležitou schůzku, dejte si před ní pauzu, ať se hodíte do pohody. Je to jednoduchý způsob, jak zajistit lepší výsledek na všech frontách.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti