fbpx

Motivace: Bojujte. Nenechte se odradit. O žabičce, co to dokázala

Motivace - Bojujte. Nechte se odradit. O žabičce, co to dokázala

To se takhle jednou pár malých žabiček rozhodlo, že si uspořádají soutěž. Soutěž ve skákání. Jak jinak, jsou to přeci rození skokani. A co že si to daly za cíl? Zdolat vysokou věž.

V den konání soutěže je přišlo podpořit mnoho diváků. Někteří se přišli jen tak ze zvědavosti podívat – je přeci hloupost aby, ty malé holky doskákaly tak vysoko! To žabičky ještě více nabudilo k tomu, aby se snažily.

Soutěž tak mohla začít. Žabky byly zpočátku trochu nervózní, ale sebraly veškeré síly a za povzbudivých ovací svých kolegyň se daly do skákání. Většina z nich ale byla neúspěšná. Postupně padaly dolů a lidé se jim začali smát. Žabičky to velice mrzelo a s pláčem odhopkaly zpět do zázemí.

Jedna žabka ale stále vesele skákala dál, jako by ji okolní dění vůbec nezajímalo. Nenechala se odradit tím, že se jí zpočátku nedařilo, a skákala postupně výš a výš. „A jak to dopadlo?“, ptáte se. Holka šikovná nakonec dosáhla vrcholu věže. A tím pádem vyhrála.

Všechny ostatní žabičky zajímalo, jak je možné, že to jejich kolegyně zvládla. Jedna z nich se dotyčné zeptala: „Jak jsi dokázala sebrat síly na to, abys doskočila až nahoru?“ Na to vítězka ale nereagovala. Ostatním to bylo divné. Že by byla tak pyšná, že by je schválně ignorovala? Kdepak! Později se ukázalo, že naše vítězka je neslyšící.

A jaké nám z toho plyne ponaučení? Nikdy se nenechte při cestě k cíli odradit druhými. Často se totiž stává, že se nám snaží vnutit svůj pesimismus, což nás pak negativně ovlivní. Stále nás někde v myšlenkách užírá ten červík, který se nám snaží vzít naše cíle a sny.

Pamatujte na to, že slova mají neskutečnou sílu. A cokoliv, co nám někdo řekne, ovlivní naše následující kroky. Neřešte tedy ostatní a nenechte si podlomit své pozitivní naladění.

Přečtěte si články o: motivace, sebevědomí, mozek, strach, úspěch

Líbí se vám článek, sdílejte ho

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti