fbpx

Na co soustředíme, to roste

Všichni známe rčení „opakování dělá mistra“. V činnosti, kterou opakujeme, se stáváme dobří a tato dovednost roste. Stejně tak roste i to, na co se soustředíme a čemu věnujeme naši pozornost.

Jsem si jistý, že toto jste už mnohokrát slyšeli, ale stojí to za zopakování. Cokoliv, na co soustředíte vaší pozornost, se stává skutečností, stává se to vaší zkušeností a realitou.

A co myslím tím „soustředěním“? Je to kombinace myšlenek a emocí.

Trápení a obavy jsou nejlepší způsob jak vnést do života to, co nechcete. Proto, abychom dosáhli toho, co chceme, musíme se soustředit na náš cíl. To je představovat si, jak jste dosáhli toho, po čem toužíte a jaké pocity to ve vás vyvolává, když už tu věc máte.

Bude léto a hodně lidí hubne do plavek, chtějí mít krásné ploché a vyrýsované břicho. Nepředstavujte si jen, jak vypadá vyrýsované břicho, ale i jak silní se cítíte, jakou vám dává jistotu, obdiv okolí, touhu se pochlubit na koupališti, jak snadno uděláte větší počet opakování sed-lehů.

Pokud si nejste jistí, na co se soustředíte, tak se podívejte kolem sebe! To, co se objevovalo ve vašem životě, jsou věci, kterým jste věnovali pozornost, na které jste se soustředili.

Snadno změníte svůj život a dosáhnete toho, co chcete, pokud změníte směr, kam soustředíte vaší mysl.

 

Článek je možné dále volně šířit – bez úprav, s uvedením jména autorka a zdrojewww.chutzivota.cz.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti