fbpx

Nejlepší způsob, jak se vyhnout odkládání


Nejlepší motivací je vidět v práci nějaký smysl. Ale najít ho je často běh na dlouhou trať.

Občas musíme dělat i to, co nás nebaví. Tak to zkrátka je a my s tím nic neuděláme. Všichni občas odkládáme práci a věci, do kterých se nám nechce.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout odkládání, je najít smysl ve vykonávané činnosti.

Je snadné se motivovat, když vás práce baví a když máte rádi to, co děláte. Ještě silnější motivací je vidět v práci smysl a vědět, jaký má tato práce přínos.

Nejspokojenější jsou lidé, kteří vnímají své zaměstnání jako možnost a poslání pomáhat druhým.

Například ošetřovatelé v zoo chápou své povolání jako poslání. Práce jim přináší pocit, že našli svůj cíl a že svou činností pomáhají zlepšit svět. A proto také s větší ochotou pracují přesčas a zůstávají v práci déle, aby se postarali o nemocná zvířata.

Vy, kteří jste své poslání ještě nenašli, nezoufejte. Mnohdy je to běh na dlouhou trať. Dejte tomu čas a své poslání jistě časem najdete nebo si ho vytvoříte.

Uveďme příklad: jistý lékař pracoval ve zdravotnictví, ale jeho práce ho moc nebavila. Jeho skutečnou vášní byla meditace, při níž cítil skutečné spojení s vesmírem.

Po 15 letech své praxe se stal primářem interní kliniky ve Filadelfii a v roce 1992 založil meditační skupinu pro nevyléčitelné pacienty.

Nevzdal to, vytrval v lékařském oboru a to mu dalo šanci, že nakonec našel (nebo lépe řečeno si vytvořil) prostor k realizaci svého poslání. Nyní je meditační program jeho hlavním zaměstnáním.

Udělejte si test osobnosti