fbpx

Nejlepší způsob, jak se vyhnout odkládání


Nejlepší motivací je vidět v práci nějaký smysl. Ale najít ho je často běh na dlouhou trať.

Občas musíme dělat i to, co nás nebaví. Tak to zkrátka je a my s tím nic neuděláme. Všichni občas odkládáme práci a věci, do kterých se nám nechce.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout odkládání, je najít smysl ve vykonávané činnosti.

Je snadné se motivovat, když vás práce baví a když máte rádi to, co děláte. Ještě silnější motivací je vidět v práci smysl a vědět, jaký má tato práce přínos.

Nejspokojenější jsou lidé, kteří vnímají své zaměstnání jako možnost a poslání pomáhat druhým.

Například ošetřovatelé v zoo chápou své povolání jako poslání. Práce jim přináší pocit, že našli svůj cíl a že svou činností pomáhají zlepšit svět. A proto také s větší ochotou pracují přesčas a zůstávají v práci déle, aby se postarali o nemocná zvířata.

Vy, kteří jste své poslání ještě nenašli, nezoufejte. Mnohdy je to běh na dlouhou trať. Dejte tomu čas a své poslání jistě časem najdete nebo si ho vytvoříte.

Uveďme příklad: jistý lékař pracoval ve zdravotnictví, ale jeho práce ho moc nebavila. Jeho skutečnou vášní byla meditace, při níž cítil skutečné spojení s vesmírem.

Po 15 letech své praxe se stal primářem interní kliniky ve Filadelfii a v roce 1992 založil meditační skupinu pro nevyléčitelné pacienty.

Nevzdal to, vytrval v lékařském oboru a to mu dalo šanci, že nakonec našel (nebo lépe řečeno si vytvořil) prostor k realizaci svého poslání. Nyní je meditační program jeho hlavním zaměstnáním.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti