Nejsem rozený řečník, vůdce nebo člověk, který umí lidí přesvědčit. Nejsem ani rozený podnikatel, obchodník a marketér

Motivace - Nejsem rozený řečník, vůdce nebo člověk, který umí lidí přesvědčit. Nejsem ani rozený podnikatel, obchodník a marketér

Musím se vám k něčemu přiznat. Nejsem rozený řečník, vůdce nebo člověk, který umí lidí přesvědčit. Nejsem ani rozený podnikatel, obchodník a marketér. To jsou dovednosti, které jsem se naučil, často metodou pokus, omyl.

Byl jsem ambiciózní, chtěl jsem být uspěšný, ale nedařilo se mi. Tvrdě jsem pracoval, svoji práci jsem měl rád. Byl jsem průbojný a když jsem něco chtěl, dělal jsem to s láskou a na maximum. Úspěch ale bohužel nepřicházel.

Neuměl jsem totiž přesvědčit, prodat svoje myšlenky a nápady kolegům. Uvědomoval jsem si, že neumím lidi přesvědčit, nadchnout, zaujmout. Neuměl jsem prodat výsledky svojí práce, neuměl jsem ani prodat svoje produkty, když jsem začínal podnikat.

Neuspějete, pokud neumíte …

A samozřejmě mě to trápilo. Můj děda byl v životě úspěšný a řídil fabriku, která dodávala zboží do celého světa. Řekl mně jednu větu: „Nemůžeš být úspěšný, když neumíš lidi přesvědčit. Oni za tebou nepůjdou. Podívej se na lidi, kteří nic neumí, ale přesto jsou úspěšní. Oni umí lidi přesvědčit, prodat a nadchnout.“

Vzal jsem to vážně a začal jsem si vytvářet seznam slov, frází, metod, které ovlivňují lidi, zkoumat způsoby, jak se stát přirozeně více přesvědčivý a lepší v komunikaci.

Přečtěte si články o: motivace, obchodní dovednosti, prodejní dovednosti, komunikace, úspěch

Líbí se vám článek, sdílejte ho

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti