fbpx

Nesnižujte význam štěstí a místo toho se soustřeďte na to, odkud se bere

Jste chytří. Je to tak? Proč tedy vždy skončíte ve stejných deprimujících kolejích?

To všechno by mohlo souviset se sedmi smrtelnými hříchy. Nemáme na mysli biblické hříchy, ale špatné návyky, které vám brání ve štěstí.

Prvním hříchem je lidský zvyk snižovat význam štěstí.

Přestože všichni toužíme být šťastní, máme sklony ignorovat štěstí jako náš cíl, a tudíž mu nepřipisujeme takovou důležitost, jakou si zaslouží.

Autor společně s profesorem Sunainou Chugani ze City University v New Yorku a profesorem Asheshem Mukherjeem z McGill University vedl výzkum, pomocí něhož chtěli zjistit, jaké věci si lidé spojují se štěstím.

Účastníci byli požádáni, aby si přáli tři věci, které jim podle jejich názoru zajistí štěstí. Výzkumníci zjistili, že si lidé obecně přáli například peníze, slávu a úspěch, protože vědí, co tím dostávají. Naopak měli sklony ignorovat štěstí samotné, protože jim připadá jako příliš abstraktní koncept, než aby si ho přáli.

Když se nad tím ale zamyslíte, nemělo by štěstí být nejvyšší prioritou každého z nás?

Je samozřejmé, že různé lidi dělají šťastnými různé věci. Než si tedy stanovíte štěstí jako svůj hlavní zájem, musíte si ho pro sebe definovat.

Zeptejte se sami sebe, jakou emoci si spojujete se štěstím. Takto snáze zjistíte, odkud se bere. Možná máte štěstí propojené s láskou. Pokud je to váš případ, váš vztah s partnerem je nejspíš ústřední pro vaši pohodu.

Myslete na to a založte si deník, kam si budete zapisovat vše, co vám do života přináší radost. Vzpomeňte si na všechny důležité chvíle štěstí a zapište si, co jste dělali, s kým jste byli a co k těmto pozitivním pocitům vedlo.

Možná jste cestovali s někým, koho milujete, a objevovali jste svět, možná jste trávili svátky s rodinou.

Jakmile budete mít tyto věci zapsané, budete mít jasný obraz toho, na co byste se měli soustředit a na co byste si měli v životě udělat čas. Tímto způsobem si do něj vpustíte více štěstí.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti