fbpx

O chybách ctižádost vs. lenost, inovacích a spolehlivosti

3x k zamyšlení

I.

Váš 1. příspěvek na blogu bude špatný, ale váš 1000. bude skvělý. Váš 1. trénink bude slabý, ale váš 1000. bude silný. Vaše 1. meditace bude roztěkaná, ale vaše 1000. bude soustředěná. Vložte do toho svá opakování.

II.

„Dělejte chyby z ctižádosti, ne chyby z lenosti.“ Machiavelli

Chyby ze ctižádosti: zklamání ve velkém cíli; vytvoření něčeho, co nikdo nechce.

Chyby lenosti: nepokoušet se o velký cíl; spotřebovávání místo vytváření.

Chyby ctižádosti učí. Chyby lenosti utěšují.

III.

Je šílené, jak často mám pocit, že potřebuji vyřešit nějaký velký problém ve svém životě, přitom ve skutečnosti potřebuji jen jedno z následujícího:

1. sklenici vody, 2. desetiminutovou procházku venku, 3. dobrý spánek

Tři jednoduché věci, které řeší mnoho stresů a úzkostí každodenního života.

Inspirace z internetu

Charlie Munger o tom, jak je důležité být spolehlivý:

„Chcete-li si zaručit život plný utrpení, buďte nespolehliví. Nedělejte věrně to, k čemu jste se zavázali. Pokud si osvojíte pouze tento jediný návyk, více než vyvážíte kombinovaný účinek všech svých ctností, ať už jsou jakkoli velké. Pokud se vám líbí, že vám nikdo nedůvěřuje a že jste vyloučeni z nejlepšího lidského přispění a společnosti, je tento recept určen právě vám. Zvládněte tento jediný návyk a můžete vždy hrát roli zajíce v pohádce, jen s tím rozdílem, že místo toho, aby vás předběhla jedna skvělá želva, vás předběhnou hordy a hordy průměrných želv, a dokonce i některé průměrné želvy o berlích.

Musím vás varovat, pokud na vás bude spoleh, může být těžké skončit špatně, i když začnete s nevýhodou. Na vysoké škole jsem měl spolubydlícího, který byl a je těžký dyslektik. Ale je to snad nejspolehlivější člověk, jakého jsem kdy poznal. Dosud měl nádherný život, vynikající manželku a děti, šéfa multimiliardové korporace… Člověk prostě nemůže počítat s tím, že ho ostatní handicapy budou brzdit, pokud vytrvá v tom, aby byl spolehlivý.“

Zdroj: How to Guarantee a Life of Misery

Sebereflexe

Opravdu musíte více přemýšlet, nebo je to prostě jen otázka práce?

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti