fbpx

Objevte účinný nástroj projektového řízení

Objevte účinný nástroj projektového řízení

Nahromadí se vám někdy víc termínů najednou a dostanete pocit, že se současným rozvrhem nemůžete práci odevzdat včas? Nejspíš to není tak zlé, jak se zdá. Lidé pod časovým tlakem obvykle podávají ty nejlepší výkony.

Autor knihy k tomuto závěru došel při práci ve společnosti Google. Na vývoj nové funkce mailové schránky Gmail, která měla automaticky organizovat příchozí poštu, dostal pouhý měsíc. Navzdory šibeničnímu termínu ale jeho tým vytvořil design a prototyp funkcí, které si získaly spoustu pozitivních hodnocení od uživatelů.

Jak se jim to podařilo?

Použili nový přístup k projektovému řízení, který autor knihy nazývá „sprint“. Skládá se ze tří hlavních zásad.

Zaprvé: prokrastinaci porazíte jedině tehdy, když máte na práci málo času. Pokud musíte projekt vyřešit za několik dnů, tým se bude mnohem více soustředit na zadané úkoly a méně toužit po pauzách na kávu a nicnedělání.

Zadruhé je důležité, aby lidé s různými schopnostmi pracovali dohromady v jedné místnosti. Techničtí odborníci, designéři i produktoví manažeři toho zvládnou víc, když pracují společně a můžou si vzájemně odpovídat na otázky.

Třetí a poslední složka sprintu spočívá v tom, že projekt musí vytvořit nejen abstraktní nápady, které často lítají vzduchem při brainstormingu, nýbrž konkrétní prototyp.

Tyto tři body jsou základem stylu projektového managementu, který autor knihy vyznává. Až později si ale uvědomil, že sprinty jsou perfektním nástrojem pro startupové firmy. Právě startupy totiž většinou mají jen jednu šanci uvést produkt na trh. Když se to nepovede napoprvé, většině začínajících firem dojdou peníze dřív, než stačí vymyslet nový výrobek.

Sprint ale dává startupům do rukou účinný nástroj, jak projekt otestovat dřív, než do výroby a uvedení na trh nalijí všechny finance.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/sprint-jak-vyresit-velke-problemy-a-otestovat-nove-myslenky-v-pouhych-peti-dnech/” target=”blank”]Přečtěte si Sprint[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti