fbpx

Porozumět jazyku lásky vašeho partnera je klíčem k dlouhotrvajícímu vztahu

Porozumět jazyku lásky vašeho partnera je klíčem k dlouhotrvajícímu vztahu

Většina lidí ví, že jazyk není tvořen pouze slovy. Je tu také řeč těla a tón, kterým něco říkáme. Ani jazyk lásky není tak jednoduchý, protože každý z nás vnímá lásku jinak a používá jiná slova a činy, aby ji vyjádřil. Jednoduše řečeno: všichni mluvíme jiným jazykem lásky.

Stejně jako je výhodou umět několik cizích jazyků, tak i porozumění různým vyjádřením projevu lásky vám může pomoct vybudovat silný a spokojený vztah. K tomu je ale třeba, aby oba partneři věnovali dostatek času objevování drobných rozdílů v jazyce lásky toho druhého. Toto úsilí však stojí za to, protože je to nejjednodušší cesta k naplnění citové nádrže lásky vašeho partnera. Je to nástroj, který vám pomůže vybudovat pevný vztah.

Nedorozumění jsou naprosto běžná a objeví se dokonce i mezi partnery, kteří se znají celou věčnost, a to většinou proto, že si jeden z nich špatně přeloží jazyk lásky toho druhého. K tomu může dojít velmi snadno vzhledem k tomu, že oba partneři mohou mít hodně stejných zvyků, ale přesto každý vyjadřuje lásku jinak. Případy, kdy mají oba partneři stejný jazyk lásky, jsou dost vzácné.

Například Mark a Andrea se shodli jen na tom, že oba milují své děti. Mark věděl, že Andrea je dobrá matka, ale měl pocit, že se mu málo věnuje. Na druhé straně Andrea věděla, že její manžel rodinu zajistí a dokáže se o ně postarat, ale stěžovala si, že když tráví 50 hodin týdně v práci, má málo času na rodinu.

V čem byl tedy problém?

Markovým hlavním jazykem je fyzický kontakt a Andreiným kvalitně strávený čas.

Takže jak vidíte, je naprosto nezbytné rozumět jazyku lásky vašeho partnera. V následujících kapitolách se seznámíte se základy všech pěti jazyků lásky a naučíte se, jak poznat, kterým z nich mluví váš partner.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/pet-jazyku-lasky/” target=”blank”]Přečtěte si Pět jazyků lásky[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Udělejte si test osobnosti