fbpx

Potřebujete pozdější deadline? Řekněte si o něj

Deadliny a stanovené termíny k odevzdání práce jsou jeden z největších stresorů v zaměstnání. Naštěstí nedávná studie výzkumníků na slavné Harvard Business School ukázala, že deadliny nemusejí být tak smrtelné, jak naznačuje jejich název.

Jednoduše si řekněte o jejich posunutí.

Působíte motivovaněji

Prosba o posunutí termínu mnohé zaměstnance děsí a raději udělají všechno pro to, aby termín stihli. Obávají se ztráty důvěryhodnosti, že je vedení bude považovat za nezpůsobilé a možná u nich dokonce ztratí důvěru. Studie ale ukázala, že když zaměstnanci své nadřízené ještě před vypršením deadlinu poprosili, aby jim byl termín posunut, působili mnohem motivovaněji než ti, kteří nepožádali.

Přes 90 procentům zaměstnanců bylo také vyhověno a dostali na úkol více času.

Posunutí termínu prospělo zaměstnancům nejen v tom, že je jejich nadřízení viděli jako lepší pracovníky. Byli také ve větší pohodě a mohli svou práci odvést kvalitně a pečlivěji, než kdyby byli v časovém presu.

Jaké je poučení?

Pokud nestíháte práci v určeném termínu, nenechte se zastrašit vlastními myšlenkami. Požádejte o odklad termínu.

Pokud jste nadřízení vy sami, připomeňte svým zaměstnancům, že není hanba požádat o prodloužení deadlinů. Je to normální i u jejich kolegů a nevidíte důvod, proč byste jim nemohli dát více času.

Stres nepůsobí dobře na nikoho. Práce je vždy lepší, když ji odvedete v pohodě než když jste pod tlakem.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti