fbpx

Proč by váš nejvyšší cíl měl vycházet z vašeho nitra a ne zvenčí

Proč by váš nejvyšší cíl měl vycházet z vašeho nitra a ne zvenčí_blog
Co chcete ze všeho nejvíc? Chvilku popřemýšlejte, dokud vám v hlavě nezůstane jen jediná věc, po které nejvíc toužíte.

Vzhledem k tomu, že jste teď měli čas se nad otázkou zamyslet, určitě už máte odpověď. Ale je to opravdu ta správná?

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak zjistit, jestli se nejedná o špatnou odpověď, protože cíle založené na věcech, jako jsou peníze, zdraví nebo úspěch (také známé jako vnější okolnosti) jsou vždy špatnou volbou. A přesto 99% odpovědí na výše zmíněnou otázku vychází právě z vnějších okolností.

Ale co je špatného na tom chtít být bohatý, vyhrát medaili na olympiádě nebo mít perfektní postavu? Vůbec nic! Ale ani jedno z toho nebylo důvodem, proč jste dnes ráno vstali z postele, nebo co vás bude zítra motivovat k nějakým aktivitám. Jinými slovy: cíle založené na vnějších okolnostech neprostupují vším, co děláte.

Lidé si takové cíle volí, protože věří mýtům. Věří třeba tomu, že jim peníze přinesou štěstí. Materiální bohatství vám sice na chvíli může vnést radost do života, ale být milionářem vám nezajistí šťastný a klidný život plný lásky.

Velká touha po úspěchu je založená na tom, že si ji spojíte s určitým vnitřním stavem, například pocitem klidu nebo lásky. Takový cíl se stane součástí všeho, co děláte. Právě tento cíl je tím, který vás ráno vytáhne z postele.

Možná jste si tento cíl už nastavili, aniž byste si to uvědomili. Motivuje vás k tomu si čistit zuby, jíst, jít do práce a sejít se s přáteli. Jednoduše prostupuje každou stránkou vašeho života.

Jestliže vás už teď popohání nějaký hlubší cíl, proč je tak těžké se dobrat toho, co od života skutečně chcete? Na to si budete muset udělat malý výlet až do svého dětství.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/nejvyssi-princip/” target=”blank”]Přečtěte si Nejvyšší princip[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti