fbpx

Proč je ranní rituál důležitý

Pokud chceme být během dne produktivní, je klíčový náš ranní rituál. Pomůže nám nastartovat den a získat kontrolu, abychom se jen nenechali vláčet událostmi. Jak vypadají první tři hodiny dne, takový bude i jeho zbytek.

Záleží přitom jen na vás, pokud budete dlouho meditovat, nebo se co nejrychleji vypravíte do práce. Důležité je začít každý den stejně.

Posílíte disciplínu

Vstávat každý den ve stejnou hodinu a začít stejně chce kázeň. Pokud se vám to ovšem podaří skutečně pokaždé včetně víkendu dodržet, posilujete nejen sebedisciplínu. Velmi brzy zjistíte, že máte mnohem víc motivace i k dalším pracovním aktivitám.

Méně rozhodování, více energie

Komu se chce každé ráno přemýšlet, co k snídani a co si vzít na sebe? Čím méně se budete muset rozhodovat hned po probuzení, tím více energie budete mít na důležitá rozhodování a řešení během dne.

Zvýšíte svou produktivitu

Chaotická rána vás nechají neorganizované a roztěkané. Běh dne tak mnohem častěji bude rozhodovat za vás, místo abyste svůj program měli pevně v rukou. S ranním rituálem určujete tempo vy.

Konkrétní podoba ranního rituálu záleží čistě na vás. Sami si najděte, co vám vyhovuje. Důležité je vždy vstávat ve stejnou hodinu a provádět stejné činnosti.

Začněte ráno vždy stejně, a stanete se pány svého času.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti