fbpx

Proč máme pocit, že je náš život krátký? Protože ho proflákáme…


Kolik času věnujete sociálním médiím? Je to až k nevíře, ale většina z nás „profláká“ hodně času sledováním videí s roztomilými koťátky a proklikáváním se přes různé nabídky. Jinými slovy: nicneděláním.

Plýtvání časem lidem vždycky šlo. I v dobách před internetem trávili spoustu času hloupostmi – i když jim to jako hlouposti samozřejmě nepřipadalo.

A tyto hlouposti právě způsobují fakt, že nám život rychle utíká. Když se například budete honit jen za postavením a mocí, život vám bude připadat neuvěřitelně krátký. Vždycky budete mít nějaký další cíl a nikdy si neužijete to, co máte právě teď.

Lidé se domnívají, že až dosáhnou svých cílů, budou mít čas si užívat života. Ale tak tomu ve skutečnosti není. Nejčastěji to dopadá následovně: lidé stráví svůj život připravováním se na život.

Císař Augustus je toho skvělým příkladem. Dokázal donekonečna hovořit o tom, jak si po odchodu ze své funkce bude užívat klidu, pohody, a bude jen odpočívat. Ale tento vytoužený den v jeho životě nikdy nenastal. Římské impérium ho potřebovalo a on nikdy nedokázal odejít.

Život se bude zdát krátký také těm, kdo touží po přepychu. Takoví lidé si totiž většinou neumí užívat toho, co mají. Vždy se jim honí hlavou, že pocit blahobytu brzy skončí, a oni přemýšlejí o tom, jak si ho zajistit. Možná jste to také sami zažili. Je to takový zvláštní a smutný pocit, že si nemůžete užít párty, na které jste, protože brzy skončí.

Ale nejhorší ze všech jsou ti, kteří touží po slávě po své smrti. Přemýšlejí, jaká slova by na jejich parte byla nejvýstižnější, nebo mají dokonce náčrt honosné hrobky. Pohřeb by ale měl být symbolický a jednoduchý. Vlastně není nic lepšího než jedna hořící svíčka – vhodný symbol krátkosti lidského života.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/o-kratkosti-zivota/” target=”blank”]Přečtěte si O krátkosti života[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti