fbpx

Proč nám energetické nápoje energii spíše berou?

Proč nám energetické nápoje energii spíše berou
Pravděpodobně znáte energetický nápoj Red Bull. Možná vám dokonce chutná a občas si ho dáte.

Nicméně nápoje jako právě Red Bull mohou být nebezpečné. Nadměrná konzumace energetických nápojů (tedy nealkoholických nápojů s vysokým obsahem kofeinu) indikuje první typ závislosti na cukru.

Prvním typem závislosti většinou trpí perfekcionisté. Spokojí se pouze s tím, co sami považují za nejlepší, ať už v práci, ve škole či doma. Během dne nestíhají vše, co by chtěli, takže často sáhnou po energetickém nápoji, aby je nakopl a oni mohli pokračovat v práci.

Ihned po vypití takového nápoje máte sice pocit, že vám dodal energii, ale dlouhodobě vám rozhodně nepomůže. Tyto nápoje totiž energii tělu nedodávají a po nějaké době ji z vás spíše vysávají.

Výraz „energetický nápoj“ se netýká pouze nápojů jako Red Bull, ale všech nealkoholických nápojů s obsahem kofeinu. Takové nápoje vás vtáhnou do začarovaného kruhu, který funguje zhruba takto: cítíte se unavení a vaše tělo tedy prahne po cukru. Sáhnete po energetickém nápoji a doufáte, že vás probere. Ten vám sice dodá potřebnou vzpruhu a vy se chvíli cítíte lépe, ale zanedlouho budete zase vyčerpaní. Po pár hodinách už si vaše tělo žádá přísun energie a vy sáhnete po dalším energetickém nápoji. A tak je to stále dokola.

Vystoupit z takového začarovaného kruhu je sice náročné, ale ne nemožné.

[pl_button type=”primary” link=”https://smartus.cz/e-Shop/zbavte-se-zavislosti-na-cukru/” target=”blank”]Přečtěte si Zbavte se závislosti na cukru[/pl_button]

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti