fbpx

Rychlé rozhodování vám může zachránit firmu

Jak a kdy udělat správné rozhodnutí

Udělat správné rozhodnutí není vždy snadné. Odpovědět na všechny e-maily nebo pokračovat v práci na důležitém projektu? Vrhnout se na horu špinavého prádla nebo se jít zpotit do posilovny?

Teď si představte, že zastáváte vedoucí pozici a vaše rozhodnutí ovlivní řadu dalších lidí. Není tedy divu, že taková zodpovědnost někdy lídry paralyzuje a zapříčiní, že se nemohou rozhodnout.

Je lepší udělat nějaké rozhodnutí než nedělat nic

Nazor Chrise Hirsta, autora knihy No Bullsh*t Leadership, a jeho rada zní: „Lídři se musejí přestat bát, že se rozhodnou špatně a musejí přijmout fakt, že chybám se nedá zcela vyhnout. Ať uděláte cokoli, někde se najde chyba nebo něco, co budete chtít trochu pozměnit. Lídři by měli svůj strach z nezdaru přeměnit na strach z toho, že neudělají dostatek rozhodnutí dostatečně rychle.“

Zajímavý náhled na toto téma pochází také od Colina Powella, amerického politika a generála. Ten se řídil heslem 40 na 70: nedělejte rozhodnutí, pokud si nejste jistí alespoň na 40 %. Pokud si jste ale jistí na více než 70 %, čekali jste až příliš dlouho.

Lídři by se tedy měli smířit tím, že žijí v nedokonalém světě s jistotou mezi 40 a 70 procenty a s tím, že 30 % všech jejich rozhodnutí se ukáže jako špatná.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti