fbpx

Skoncujte s bezcílným scrollováním

V dnešní době si to nedovedeme představit jinak. Jen ráno zazvoní budík, už kontrolujete Twitter, při snídaní projedete Instagram nebo Pinterest, někteří již možná otevírají i TikToc. Jenže věčné připojení krade tolik času, že je najednou večer a vy jste nic neudělali.

Mozek si snadno zvyká. Mít neustále po ruce zdroj zpráv i zábavy, kdykoli můžete komukoli napsat. Ano, v době karantény bylo úžasné, že jsme si mohli kdykoli zavolat a alespoň slyšet hlas blízkých, když už jsme se nemohli vidět.

Ale tím spíš jsme si všichni znovu zvykli být věčně na telefonu. Proč znovu? Ještě nedávno šlo o klikání, teď jsme se vrhli na scrollování. Ze sjíždění dalších a dalších zpráv a otevírání dalších videí „Má jen tři minuty!“ se ocitáme v autopilotovi. A z toho je velice těžké vystoupit.

Stojíte proti špičkám oboru

Společnosti, které ony sociální sítě provozují, najímají ty nejlepší. Odborníky cíleně zaměřené na to, jak vás udržet na svých stránkách co nejdéle a abyste se co nejčastěji vraceli. Přestože už je nám roky známo, že čas strávený na mobilu je přímo spojen s úzkostnými stavy. Čím déle, tím větší pravděpodobnost.

Závislost je běžná

Čas strávený nevědomým scrollováním brání prožívání onoho „tady a teď“ a oddaluje vás od vašich blízkých. V byznysu brání v plnění úkolů. Pokud na sobě toto pozorujete, přiznejte si závislost. Není to slabost ani konec světa. Naopak, teprve s tímto vědomím se jí můžete zbavit.

Používejte přístroje vědomě

Dříve se říkalo, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. V dnešní době už nepotřebujeme tolik oheň, jeho místo nahradily telefony. A přesně tak to funguje. Začněte mobil používat skutečně vědomě.

Nemusíte se uchylovat k extrémům. Tedy nemusíte mazat všechny aplikace, vypnout notifikace a mobil vzít do ruky, jen a pouze když zvoní. Bohatě stačí, když začnete svůj čas strávený na sociálních sítích a kdekoli jinde vědomě řídit.

Například na Instagram se podíváte, až pojedete autobusem do práce, Facebook a e-mail zkontrolujete naposledy v deset večer, na Twitteru projedete jen ty nejdůležitější zprávy během ranní kávy.

Dejte tomu řád. Brzy zjistíte, že když používáte mobil pouze pro předem dané účely, a to může být klidně i pravidelné hodinové hraní hry, uleví se vám. A to za to stojí, co říkáte.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti