fbpx

Soustředěná pozornost vás zbaví úzkosti

[pl_video type=”youtube” id=”cGYnxnHSjUA”]

Všichni musíme občas v životě čelit nepřízni osudu a nepříjemným situacím. Existují tři strategie, jak takové situace zvládnout.

1. Nejprve bychom měli upustit od svého ega a důvěřovat ve svou schopnost zvládnout takové situace.

Každému se někdy stane, že mu přestane fungovat počítač, a to zpravidla uprostřed důležité práce. Stejně tak se můžete octnout v zácpě, právě když spěcháte na důležité jednání.

V takových se cítíme frustrovaní a ptáme se: “Proč zrovna teď a proč se to děje právě mě?”. Cítíme stres, protože vnější okolnosti jsou v konfliktu s naším záměrem.

V takových situacích je třeba respektovat vnější zákonitosti, které ovlivňují počítače, dopravu. Stejně tak je důležité respektovat zájmy a potřeby druhých lidí a nehledět jen na vlastní potřeby a záměry.

2. Druhá strategie je soustředit pozornost na vnější věci a okolí.

Podívejme se na příklad Charlese Lingera, člověka, který jako první přeletěl Atlantik. Přelet Atlantiku je velmi riskantní, nicméně Lindberg namísto soustředění se na svůj strach věnoval pozornost detailům svého kokpitu. Vybral si to, že svoji pozornost bude věnovat vnějším věcem, a díky tomu se oprostil od svých obav.

3. Místo toho, abyste podlehli složitým okolnostem, můžete objevit úplně nové řešení.

Řekněme, že ve svém zaměstnání tvrdě pracujete a máte skvělé výsledky. Nicméně vaše šance na povýšení je ohrožena nadstandardním vztahem vašeho šéfa s kolegou.

První z možných řešení je začít bojovat o šéfovu přízeň. Můžete ale také zkusit i méně obvyklý způsob, například najít si práci u jiné společnost, začít podnikat nebo se rozhodnou více se věnovat soukromým projektům.

Žádná z těchto možností není lepší než ty ostatní, ale ta poslední vám přinese nejvíce uspokojení.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti