fbpx

Tak co opravdu jste?

“Vše, co jsme, je výsledkem toho, co jsme si mysleli.” Buddha

Jste to, co vytváří vaše vjemy, zkušenosti a realitu; inteligentní, neforemná energie, která žije a vyvíjí se.

Zamyslete se na chvilku. Jestli to, co jste, je vaše zhmotnělé tělo, vaše představa o sobě nebo vaše pocity, pak by se ty věci přece nikdy neměnily. Byly by stejné, neměnné a konstantní.

Tělo – tělo se mění, jak rosteme, stárneme a vyvíjíme se. Když se podíváte na obrázek před 10 lety, uvidíte jasný rozdíl mezi tím, jak jste vypadali tehdy a jak vypadáte teď. Každý okamžik nám v těle umírá a zároveň se rodí milióny buněk. Takže zhruba každých 10 let máte naprosto nové tělo. Kdo jsme, se nemění, ale naše tělo ano. Můžete vaše tělo nazývat vaše, ale kdo jsem přitom „já“ když za nějaký čas máte „úplně jiné tělo“.

Sebe-představa – to, jak o sobě smýšlíme, se mění v průběhu času, podle toho co nám říkají rodiče, učitelé, spolužáci, šéfové, kolegové, partneři, noví partneři, děti, vnuci, média, společenské trendy, poslední poznatky vědy, církev atd. Jde jen o to, k jaké myšlenkové vlně se připojíte. Jeden den přijdete z práce a máte blbou náladu a možná si myslíte, že jste naprosto neschopný idiot. Jiný den se zase probudíte a cítíte se naprosto úžasně, schopně a sebejistě. To, kdo jste, se nemění, ale to jak vnímáte sami sebe, ano. Zřejmě vaše myšlenky a názory označujete jako vaše, ale kdo je ten, kdo vlastní nebo tvoří vaše myšlenky?

Pocity – vaše pocity se taky mění každý den, často i několikrát denně a velmi ovlivňují, jak vnímáte daný moment. Můžete se cítit špatně, mizerně, nevrle a pak se na vás usměje někdo, koho máte rádi, kdo se vám líbí, po kom toužíte a hned je vám do zpěvu a během sekundy se začnete srdečně radovat. Nazýváme je naše pocity, ale kdo je ten, kdo je vytváří nebo vlastní?

Takže ještě jednou ….

Jsme to, co vytváří naše vjemy, zkušenosti a realitu; inteligentní, neforemná energie, která žije a vyvíjí se.

Tato neforemná a nekonkrétní energie, která vytváří naše pocity, sebe-představu a dokonce i tělo je naše mysl.

Je to naše mysl, vědomí a myšlenky, které vytváří pocit bezpečí, štěstí, klidu, radosti a pohody. Toto jsou pocity, po kterých většina lidí touží. Mnohdy je hledají venku, ve svém okolí a přitom se skrývají uvnitř nich a jsme to jen my, kdo je zdrojem těchto pocitů.

Tyto pocity, které většina lidí v dnešní konzumní společnosti hledá ve věcech, kariérních úspěších, uznání okolí, nikde nenajdete, protože už je máte uvnitř sebe.

Nepotřebujete se zlepšovat, uzdravovat nebo naparovat, abyste byli šťastnější, jak vám může někdo nebo nějaká ideologie kázat. Nemusíte být vděčnější, milovat, učit se přítomnému okamžiku nebo být lepší člověk a teprve až to zvládnete, tak budete šťastní a v pohodě.

Všechno, co potřebujete, máte uvnitř sebe a nepotřebujete nic trénovat proto, abyste cítili a užívali si pocity, po kterých buď vědomě, nebo nevědomě toužíte.

Vaše mysl vytváří tyto pocity a vjemy. Vaše mysl, vědomí vytváří to, co vnímáte, to po čem toužíte, to čeho se bojíte. Mysl je sice neforemná a neurčitá energie, ale je to ta energie, která vytváří vaší realitu, váš svět i vás samotné.

Žijeme ve světě, který jsme si sami vytvořili. Nikdo jiný ho nevytvořil, a nikdo jiný nemá tu sílu a moc ho změnit než vy sami. Nikdo jiný nemá větší moc ve vašem světě nad vámi samotnými než vy sami.

Jsme to my (naše myšlenky), kdo je zdrojem pohody, svobody, radosti, lásky, bezpečí.

Pěkný den

Honza

Článek je možné dále volně šířit – bez úprav, s uvedením jména autorka a zdrojewww.chutzivota.cz.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti