fbpx

Úspěšný konec pracovního týdne? Nechte po sobě prázdný stůl

Prázdný stůl nebo jakákoli pracovní plocha je ideální způsob, jak zakončit pracovní týden. Proč? Položte si sami otázku, kdy naposledy jste v pátek pracovali s chutí. Nikdy? Tak to pro vás máme super trik.

Druhá otázka je stejně jednoduchá, ale je ještě těžší na ni odpovědět. Kolik složek máte na ploše počítače, nebo kolik pracovních nástrojů máte na stole. Tyhle dvě otázky spolu souvisí víc, než si myslíte.

Uklizená pracovní plocha znamená čistou mysl

Čistá a uklizená pracovní plocha je to, od čeho byste měli každý pátek odcházet. Žádné papíry, žádné nástroje, žádné krabičky od oběda. Možná namítáte, že potřebujete ke svým složkám nebo nářadí rychlý přístup a prázdná plocha vás jedině stresuje. Cíl ale není všechno shodit na jednu hromadu, kterou byste museli v pondělí třídit.

Uklizená pracovní plocha znamená, že ji opravdu uklidíte. Tedy místo pátečního prokrastinování – protože nikomu se nechce doopravdy pracovat – si v papírech udělejte pořádek.

Vyřešené přesuňte do vyřešených, ostatní roztřiďte podle důležitosti. Zavřete všechna otevřená okna v prohlížeči a promažte historii. Vymažte nepotřebné soubory, které už k práci nepotřebujete, vysypte koš v počítači. Případně uspořádejte nářadí a vyčistěte ho.

Ready na nový týden

Uděláte tak konečnou tečku za tímto pracovním týdnem a připravíte se na další, aniž byste museli přemýšlet, co máte na ploše zbytečně a co budete potřebovat.

Navíc budete produktivní i na samém konci pracovního týdne, během které stejně většina z nás nemá myšlenky na práci. V pondělí ráno si poděkujete.

Udělejte si test osobnosti zdarma

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Biorytmická terapie

Proces harmonizuje tělo, emoce, mysl

Udělejte si test osobnosti