fbpx

Vždyť ten život je jedna veliká hra

Důvěřujte sami sobě a vězte, že hluboko ve vás, za zástěrou vašeho ega, za zástěrou vaší osobnosti leží krásná květina, která čeká na to, aby rozkvetla do plné krásy. A jen světlo opravdové moudrostiji nechá se rozkvést.

„Vaše vize se vyjasní až po tom, co se podíváte do vašeho srdce. Kdo se dívá ven, jen sní. Kdo se dívá dovnitř, ten se probouzí.“ Carl Jung

Duševní pohoda a mentální zdraví jsou vrozené

Duševní pohoda a mentální zdraví jsou naše vrozené dovednosti – to je naše  „základní nastavení z továrny“. Přestože v životě zažíváme mnoho různorodých pocitů a podnětů rozptylujících naše myšlení (a spoustu emocí, které je doprovází)!“duševní pohoda a mentální zdraví“ jsou opravdu naše přirozené a vrozené dovednosti.

Je to jako tráva, která prorůstá trhlinami v chodníku. Jako nafouklý balón, který stlačíme pod vodní hladinu. Naše pohoda a čistá mysl se vždy snaží vyskočit nad vodní hladinu, prorůstá v mezerách  dlažebních kostek, které jsou tvořeny našimi myšlenkovými vzorci a zažitým chováním.

Jestliže o tom pochybujete,podívejte se na malé děti, které do svých čtyř let mají schopnost a snadno se „vrátí“  do stavu duševní pohody, radosti a objeví se jim úsměv na rtech, ktrátce po té, co je něco rozmrzelo. Přestože jsou mnohdy otrávené nebo se jim něco nelíbí, dlouho jim to nevydrží. Pocit pohody a radosti ze života je  příliš silný a jejich „myšlenkové vzorce“ nebo „způsob vnímání světa“ ještě nejsou, tak silné abych jim zabraňoval se „radovat“ a „prožívat každý okamžik jejich života“.

„Čistá mysl“ je standardní způsob fungování tříletých dětí.

  • Obvykle jsou hluboce ponořeny do toho, co dělají, radují se z maličkostí všedního dne, jsou myslí přitomny v daném momentě.
  • Neznají slovo „nuda“, jsou schopny se radovat znovu a znovu ze stejných věcí.
  • Jsou milující, srdečné a snadno navazují vztah s okolím.
  • Hodně věcí je pro ně hra a baví je a užívají si věci, pro které my máme už jen jména a označení.
  • Vědí, že světu ve kterém žijí, vlastně nerozumí a proto jsou zvědavé, rády věci zkoumají a neustále se něčemu učí.
  • Snadno a rychle se dostanou z rozmrzelosti a otrávené nálady, nerozebírají neustále minulost  nebo chyby, které udělaly. Jsou tu přece, aby si tu „životní párty“ pořádně užily.
  • Naprosto přirozeně jsou v kontaktu  jejichž svou vnitřní moudrostí, často si uvědomují „co je očividně zřejmé“ a mnoho dospělých to i přesto nevidí.

Tříleté děti většinu času stráví ve stavu „čisté mysli“, protože nedovolísvé psychice a  neustále se opakujícím myšlenkám přebýt to, pro co jsme byli stvořeni.

A to je pořádně si ten život užít. Vždyť je to vlastně jedna hra. A buď si ji užijeme, nebo se bude rozčilovat, že nám nejde.

Hrajte si a pořádně si to užijte

Honza

Článek je možné dále volně šířit – bez úprav, s uvedením jména autorka a zdrojewww.chutzivota.cz.

Udělejte si test osobnosti